Reklama

Reklama

Ścieżka rowerowa na Radziwiu już gotowa [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 25 maj 2018 13:00
Autor:

Ścieżka rowerowa na Radziwiu już gotowa [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mowa o trasie rowerowej R-70 na osiedlu Radziwie, która biegnie od wału przy Wiśle, poprzez ul. Kolejową, ul. Portową i Popłacińską do granicy miasta. Koszt inwestycji to ponad 3 mln zł.

Reklama

Mowa o trasie rowerowej R-70 na osiedlu Radziwie, która biegnie od wału przy Wiśle, poprzez ul. Kolejową, ul. Portową i Popłacińską do granicy miasta. Koszt inwestycji to ponad 3 mln zł.   

W ramach prac przebudowano drogę krajową nr 62 w km od 115+280 do km 115+395 ulicy Popłacińskiej, ul. Portowej i ul. Kolejowej – gminnej w Płocku. Powstała droga rowerowa o nawierzchni asfaltowej, szerokości 2,5 m wraz z parkingiem dla rowerów.

- Dodatkowo przebudowano zjazdy publiczne i indywidualne, a także przebudowano chodnik z kostki brukowej betonowej - wyjaśnia Konrad Kozłowski z zespołu medialnego UMP. - Poprawie uległa także infrastruktura komunikacyjna i bezpieczeństwo ruchu drogowego. Zainstalowano wiatę przystankową, urządzenia BRD oraz wykonano oznakowanie poziome i pionowe. 

Dzięki budowie drogi rowerowej przebudowano także elementy uliczne: krawężniki oraz obrzeża, usunięto kolizje urządzeń obcych w pasie drogowym, wyregulowano wysokość ram i pokryw studni teletechnicznych, odtworzono także zieleń miejska.

Łączny koszt inwestycji wyniósł 3 035 862,83 zł. Zadanie zrealizował Miejski Zarząd Dróg, a Gmina Miasto Płock otrzymała na realizację tej inwestycji dofinansowanie z Unii Europejskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (16)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.