Reklama

Ścianka w Orlen Arenie gotowa [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Ścianka w Orlen Arenie gotowa [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyła się budowa ścianki wspinaczkowej w Orlen Arenie. Kosztowała ona 580 tys. zł, z czego 434 tys. zł to środki unijne. Trwają odbiory techniczne. Otwarcie w sierpniu.

Zakończyła się budowa ścianki wspinaczkowej w Orlen Arenie. Kosztowała ona 580 tys. zł, z czego 434 tys. zł to środki unijne. Trwają odbiory techniczne. Otwarcie w sierpniu.

Prezydent Andrzej Nowakowski wraz z dyrektorem Wydziału Inwestycji Miejskich i Remontów Cezarym Guzankiem,  kierownikiem Działu Technicznego Orlen Areny Wiesławem Chrobotem  i przedstawicielami płockiego Klubu Wysokogórskiego zaprezentowali dziś dziennikarzom nową ściankę wspinaczkową, która miała powstać w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka.

- Na realizację projektu zabrakło środków z BOP-u, ale udało się uzyskać środki unijne. - mówił Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza. - Dzięki dotacji możemy dziś zapowiedzieć otwarcie profesjonalnej ścianki wspinaczkowej. Inwestycja kosztowała 580 tys. zł, z czego 434 tys. zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej, a pozostała kwota to wkład własny Urzędu Miasta.

- W Borowiczkach jest namiastka ścianki, a w Orlen Arenie powstało centrum wspinaczkowe, gdzie można organizować nawet ogólnopolskie zawody. - podkreślał Andrzej Nowakowski. - Myślę, że będzie spełniało oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

W skład centrum wspinaczkowego wchodzą: ściana do wspinania z asekuracją linową o powierzchni około 257 mkw (razem ze strefą zabawową) i wysokości około 10 metrów, ściana do boulderingu o powierzchni ok. 160 mkw i wysokości 4,5 metra; strefa zabawowa typu "Clip 'N Climb" wysokości 9 metrów; strefa do treningu składająca się z klatki Cross box, drabiny Bachara i campusa.

- Nad bezpieczeństwem wspinaczy czuwać będzie sześciu przeszkolonych instruktorów - mówił Wiesław Chrobot. - Na ściankę wspinaczkową może przyjść zatem każdy. Nieważne czy miało się do czynienia ze wspinaczką, czy jest się kompletnym amatorem.

W pracach nad budową uczestniczył ekspert z toruńskiego Klubu Wysokogórskiego, zrzeszonego z Polskim Związkiem Alpinizmu. Kształt ścian zaprojektowano tak, aby mogły z nich korzystać osoby o różnym wieku i stopniu umiejętności oraz tak, aby można było rozgrywać na nich ogólnopolskie zawody sportowe.

- Znajdzie się tu miejsce zarówno dla osoby początkującej, jak i profesjonalisty.- zaznacza Michał Komorowski, przedstawiciel Płockiego Klubu Wysokogórskiego. - Założeniem było stworzenie ścianki dostępnej dla każdego. Chcielibyśmy, aby przyjeżdżali do nas rodzice z dziećmi. Będzie kącik z grami dla dzieci. Rodzice mogą zostawić tam pociechy i na spokojnie zająć się wspinaczką.

Obecnie trwają prace odbiorowe. Otwarcie zaplanowano na sierpień. Wstęp do centrum przez pierwsze pięć lat będzie bezpłatny. Na ścianki wspinaczkowe należy kierować się wejściem K7. Maksymalnie może tam przebywać 25 osób, dlatego będzie trzeba rezerwować miejsca telefonicznie.

Czytaj też:

 

fot. Dominika Bębenista / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE