Reklama

Reklama

Sanepid: woda jest zdatna do spożycia bez ograniczeń

Opublikowano: pon, 31 sie 2020 17:18
Autor:

Sanepid: woda jest zdatna do spożycia bez ograniczeń  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny wydał oświadczenie w związku z awarią warszawskiej oczyszczalni ścieków. Sanepid zapewnia, że woda jest zdatna do picia, ale jednocześnie ostrzega przed rekreacyjnym korzystaniem z wody w Wiśle w celach rekreacyjnych.

Reklama

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny wydał oświadczenie w związku z awarią warszawskiej oczyszczalni ścieków. Sanepid zapewnia, że woda jest zdatna do picia, ale jednocześnie ostrzega przed rekreacyjnym korzystaniem z wody w Wiśle w celach rekreacyjnych. 

Sanepid zapewnia, że podobnie jak płockie Wodociagi, wzmożył częstotliwość badania wody w Wiśle. 

- Na podstawie sprawozdań z laboratoryjnych badań próbek wody pobranych w dniach 30.08.2020 r. stwierdza się brak przekroczeń wartości normatywnych oznaczanych parametrów – woda w sieci wodociągu płockiego spełnia wymagania dla wody do spożycia przez ludzi określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 07 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi - przekazał Romuald Ostrowski, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płocku. - Woda jest przydatna do picia bez ograniczeń.

Ostrowski jednocześnie przestrzega przed korzystaniem wody w Wiśle. 

- Jednocześnie, w związku z zaistniałą sytuacją, PPIS w Płocku zaleca niekorzystanie z wód Wisły w celach rekreacyjnych, do połowu ryb, pojenia zwierząt gospodarskich, podlewania upraw itp. - przestrzega Ostrowski. 

Sanepid na bieżąco będzie publikował komunikaty dotyczące jakości wody dostarczanej płocczanom. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (22)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.