Reklama

Sanepid Sierpc: aż 10 przypadków zakażenia w ciągu jednej doby

Opublikowano:
Autor:

Sanepid Sierpc: aż 10 przypadków zakażenia w ciągu jednej doby - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sierpecki Sanepid podał, że w poniedziałek zanotował 10 przypadków zakażenia koronawirusem. 9  dotyczy pracowników jednego zakładu produkcyjnego z branży spożywczej. Zamknięto także Urząd Gminy w Mochowie.

Sierpecki Sanepid podał, że w poniedziałek zanotował 10 przypadków zakażenia koronawirusem. 9  dotyczy pracowników jednego zakładu produkcyjnego z branży spożywczej. Zamknięto także Urząd Gminy w Mochowie.

Do poniedziałku w rejestrach Sanepidu w Sierpcu widniało 17 osób zakażonych, ale tego dnia doszło kolejne 10. 

- Dziewięć osób to pracownicy jednego z naszych lokalnych przedsiębiorstw. Pięć z nich osób to mieszkańcy powiatów ościennych: płockiego, płońskiego i lipnowskiego - wylicza starosta sierpecki Mariusz Turalski . - Cztery przypadki dotyczą osób z powiatu sierpeckiego: dwóch z gminy Rościszewo i po jednym z gmin Mochowo i Szczutowo.

Sanepid i starosta nie podają nazwy firmy. Starosta zapewnia, że sytuacje jest pod kontrolą, systematycznie monitorowana. 

- Właściciele zakładu pracy podeszli bardzo profesjonalnie do problemu. Wprowadzili reżim sanitarny wyższy, niż przewidują normy. Między zmianami jest 45 minut przerwy, wtedy następuje pełna dezynfekcja - dodaje starosta. 

Dziesiąty przypadek zakażenia, zanotowany przez Sanepid, nie jest związany ze wspomnianym zakładem, dotyczy gminy Mochowo i związany jest z miejscowym urzędem gminy. W poniedziałek wójt gminy Zbigniew Tomaszewski wydał komunikat. Poinformował, że w związku z wykryciem koronawirusa u jednego z pracowników UG, urząd został zamknięty do odwołania.

Wszelkie sprawy można załatwiać dopiero po kontakcie telefonicznym - nr (24) 276 33 33 lub drogą elektroniczną: mail gmina@mochowo.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE