Reklama

Samorząd Mazowsza wspiera uczniów z subregionu Płockiego

Opublikowano:
Autor:

Samorząd Mazowsza wspiera uczniów z subregionu Płockiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Budowa boiska do gry w piłkę ręczną przy Szkole Podstawowej nr 21 w Płocku, budowa skoczni w dal oraz strefy workout w Nowym Duninowie czy remont boiska wielofunkcyjnego przy Gostynińskim Centrum Edukacyjnym to inwestycje, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane przy wsparciu samorządu Mazowsza. To nie jedyna pomoc. 20 szkół z subregionu płockiego zostanie także wyposażonych w sprzęt komputerowy do prowadzenia zajęć online. Władze Mazowsza przeznaczyły na ten cel 35 mln zł z czego 28 mln zł to środki unijne.

Wsparcie edukacji zdalnej

– W tym roku konieczne okazało się wsparcie rozwoju edukacji zdalnej na Mazowszu – podkreśla marszałek Adam Struzik. Dzięki środkom z UE do szkół trafi niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji sprzęt i oprogramowanie. Będą to stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety, moduły i programy edukacyjne, drukarki, projektory oraz urządzenia wielofunkcyjne. Jak dodaje marszałek – Szkół nie stać na tak kosztowne zakupy, dlatego właśnie na ten cel postanowiliśmy przeznaczyć 35 mln zł, dzięki którym z pomocy skorzysta aż 236 placówek z całego Mazowsza. Nauczyciele przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania wezmą udział w szkoleniach i instruktażach z prowadzenia nauki w formie zdalnej. Uczniowie, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami otrzymają urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz dostęp do Internetu. – Sądzę, że otrzymany sprzęt komputerowy umożliwi nam maksymalne wykorzystanie potencjału uczniów i nauczycieli – podkreśla Agnieszka Domińska dyrektor Szkoły Podstawowej im. Małego Powstańca w Święcieńciu. – Pozwoli stworzyć warunki do poznawania najnowszych aplikacji, programów i nowoczesnych technologii. – podsumowuje. Wsparciem zostaną objęci uczniowie nieposiadający w domu możliwości technicznych do uczestnictwa w zdalnych lekcjach.

Całkowita wartość projektu to 35 mln zł, z czego ok. 25,8 mln zł zostanie przeznaczonych na wyposażenie szkół i placówek oświaty w sprzęt TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) do prowadzenia zajęć edukacyjnych, 5,2 mln zł trafi na wyposażenie szkół i placówek w pakiety oprogramowania, a 680 tys. zł na szkolenia dla ok. 800 nauczycieli oraz 2000 uczniów. W subregionie płockim pomoc otrzyma aż 20 szkół z Płocka i Gąbina oraz z gmin: Szczutowo, Gostynin, Zawidź, Bielsk, Mała Wieś, Brudzyń Duży, Staroźreby, Gozdowo, Słupno, Rościszewo, Mochowo, Sierpc, i powiatów: gostynińskiego, płockiego i sierpeckiego.

959 tys. zł na bazę sportową w subregionie płockim

Remont boiska wielofunkcyjnego przy Gostynińskim Centrum Edukacyjnym, przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sierpcu czy przebudowa i modernizacja bieżni i boiska szkolnego w miejscowości Rościszewo, to tylko niektóre inwestycje ze wsparciem samorządu Mazowsza. – To ważne z punktu widzenia mieszkańców inwestycje, dlatego chcemy pomóc mazowieckim gminom w ich realizacji – przekonuje wicemarszałek Wiesław Raboszuk i dodaje – Pomożemy nie tylko w remontach tych już wysłużonych obiektów sportowych, ale też w budowaniu nowych, takich jak np. place zabaw, skateparki dla młodzieży czy siłownie dla starszych. Na realizację zadania samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył w tym roku 10,1 mln zł na zrealizowanie aż 115 przedsięwzięć. Do subregionu płockiego trafi 969 tys. zł na wykonanie 10 inwestycji.

Wsparcie na rozwój bazy sportowej otrzymają Płock, Sierpc, Drobin, powiat gostyniński i gminy: Bielsk, Bodzanów, Mochowo, Nowy Duninów, Pacyna oraz Rościszewo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE