Reklama

Samoloty, skoki, balon, strzelnica. Atrakcyjny dzień z Aeroklubem

Opublikowano:
Autor:

Samoloty, skoki, balon, strzelnica. Atrakcyjny dzień z Aeroklubem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w najbliższą niedzielę 8 września Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zaprasza na lotnisko na imprezę "Dzień z Płockim Aeroklubem”. Zapowiada się świetna zabawa dla całych rodzin. Atrakcje będą zarówno w powietrzu, jak i na ziemi.

Już w najbliższą niedzielę 8 września Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zaprasza na lotnisko na imprezę "Dzień z Płockim Aeroklubem”. Zapowiada się świetna zabawa dla całych rodzin. Atrakcje będą zarówno w powietrzu, jak i na ziemi.

W Aeroklubie niedawno nastąpiły bardzo ważne zmiany. Prezesem został dotychczasowy wiceprezes Maciej Sajnog. 55-letni Sajnog w wieku 18 lat rozpoczął szkolenie szybowcowe. Od kilku lat bardzo intensywnie działa w aeroklubie. Natomiast dotychczasowy prezes Piotr Michałek objął funkcję wiceprezesa i jednocześnie dyrektora Aeroklubu. 

Stowarzyszenie przygotowało ciekawą propozycję dla płocczan i mieszkańców regionu. W niedzielę w godz. 11-17 zapowiada się sporo atrakcji. 

- Tym razem nie stawiamy na show lotnicze, ale chodzi o to, by poczuć ten klimat - mówi dyrektor Piotr Michałek. - Samoloty oczywiście będą. Zobaczymy choćby niesamowitą grupę Celfast z Krosna i  śmigłowiec Bolkow 105, które miały się zaprezentować już w czerwcu podczas Pikniku Lotniczego. Będzie też grupa Team 57, czyli niesamowity czerwony dwupłatowiec, pilotowany przez Wojtka Hajdukiewicza. 

W programie jest także pokaz skoków skoków spadochronowych, m.in. z flagą o powierzchni ponad 100 mkw. Na lotnisku zaprezentuje się także mistrz świata w paralotniarstwie Wojciech Bógdał.

- Pamiętajmy jednak, że paralotniarstwo rządzi się swoimi prawami, bezpieczeństwo jest najważniejsze - zaznacza Piotr Michałek. Liczy na spokojną pogodę bez deszczu i mocnego wiatru.

Będzie też balon, z którego chętni - za opłatą - zobaczą panoramę Płocka i okolicy. Kolejny hit to loty widokowe.

- To nie są loty zapoznawcze dla potencjalnych pilotów, które zwykle proponuje Aeroklub. To oferta dla całych rodzin, chodzi o loty widokowe - podkreśla dyrektor Aeroklubu. 

Na ziemi na moc atrakcji mogą liczyć także dzieci: będą dmuchańce, wata cukrowa, animatorzy, malowanie twarzy, leżaki. Dorosłym Klub Żołnierzy Rezerwy Wiarus proponuje zawody strzeleckie. Jednym z partnerów wydarzenia jest Portal Płock.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE