Reklama

Samochód elektryczny naładujemy w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Samochód elektryczny naładujemy w Płocku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości PKN Orlen wytypował 150 stacji paliw, na których powstaną punkty ładowania samochodów elektrycznych. W ramach programu pilotażowego pierwsza ładowarka powstała Płocku.

PKN Orlen  wytypował 150 stacji paliw, na których powstaną punkty ładowania samochodów elektrycznych. W ramach programu pilotażowego pierwsza ładowarka powstała Płocku.

Do końca 2019 roku uruchomionych zostanie około 50 szybkich punktów ładowania. Pierwsza ładowarka powstała już Płocku, w pobliżu siedziby koncernu. 

Stacja ładowania o mocy 50 kW jest przeznaczona zarówno do pojazdów elektrycznych (EV), jak i hybrydowych (PHEV) i daje możliwość jednoczesnego ładowania 4 pojazdów. Obecnie inwestycja jest w fazie testów, a w trzecim kwartale tego roku stacja zostanie udostępniona kierowcom, którzy na pierwszym etapie pilotażu prowadzonego przez koncern, będą mogli ładować samochody bezpłatnie. 

- Doskonale zdajemy sobie sprawę ze zmian zachodzących na globalnym rynku i rosnącej popularności napędów alternatywnych - powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen. - Nowe technologie i wszystko co wiąże się z budową innowacyjnej infrastruktury energetycznej to bardzo perspektywiczny biznes. Dla nas szczególnie ważne jest, żeby od początku zająć w tym obszarze mocną pozycję, dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie programu pilotażowego i blisko dwukrotne zwiększenie liczby planowanych stacji. 

Jak informuje biuro prasowe koncernu, w ramach realizowanego projektu do 2019 roku kierowcy samochodów elektrycznych będą mieli możliwość przejechania całej Polski, głównym szlakami komunikacyjnymi, ładując swoje pojazdy na stacjach Orlen. 

Szybkie stacje ładowania o mocy 50 i 100 kW zostaną zrealizowane przez firmy wyłonione w finalizowanym właśnie postępowaniu przetargowym. 

Jednocześnie koncern przypomina, iż zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, nie przerzuci kosztów opłaty emisyjnej na kierowców i traktuje ją jako inwestycję wspierającą budowę rynku paliw alternatywnych. Jak zapewnił w rozmowie z money.pl Adam Czyżewski, główny ekonomista PKN Orlen, koncern weźmie tę opłatę na siebie, ponieważ nie chce tracić klientów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE