Reklama

Sala weselna kiedy rezerwować i co zawrzeć w umowie?

Opublikowano:
Autor:

Sala weselna kiedy rezerwować i co zawrzeć w umowie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oświadczyny przyjęte, wstępny termin ślubu ustalony? W takim razie teraz zaczynają się prawdziwe organizacyjne schody. Pierwszym do pokonania jest znalezienie odpowiedniej sali, w której odbędzie się uroczystość weselna.

Oświadczyny przyjęte, wstępny termin ślubu ustalony? W takim razie teraz zaczynają się prawdziwe organizacyjne schody. Pierwszym do pokonania jest znalezienie odpowiedniej sali, w której odbędzie się uroczystość weselna.

Sala weselna – kiedy zarezerwować?

Narzeczeni zazwyczaj ustalają sobie termin, w którym chcieliby urządzić ślub i wesele. Niestety nierzadko zdarza się tak, że muszą zmienić plany. Wszystko przez to, że sale weselne są bardzo obleganymi miejscami. Zwłaszcza, że mogą się na nich najczęściej odbywać również inne uroczystości. Niech nikogo nie zwiedzie cały czas rosnąca liczba obiektów zajmujących się organizacją różnego rodzaju wydarzeń. Okazuje się, że osób zainteresowanych wynajmem również jest coraz więcej, a i nie każda dostępna sala musi odpowiadać wymaganiom przyszłych małżonków. Często powstają duże kompleksy, które nie nadają się do zorganizowania małego, kameralnego przyjęcia weselnego. W innym przypadku obiekt może być zbyt daleko od kościoła, w którym będzie odbywała się główna uroczystość. Właśnie dlatego poszukiwania tego właściwego dla siebie miejsca należy rozpocząć jak najwcześniej. Lista miejsc do odwiedzenia z pewnością będzie długa, ale i tak należy przygotować jeszcze jedną, o czym poniżej.

Sala weselna – najpierw pytania później umowa

Oferta, którą przedstawi właściciel lub manager lokalu zazwyczaj nie będzie obejmowała wszystkiego. Właśnie dlatego najlepiej jest przygotować własną pulę pytań. Podzielić je można dla ułatwienia na kilka kategorii, np. koszty, aranżacja, nocleg, a także logistyka wydarzenia. W tej pierwszej konieczne będzie zadanie pytań na temat zaliczki, a także tego co znajduje się w kwocie podstawowej. Chodzi tutaj o elementy menu, a także dekoracji, czy np. udostępnienia pokoju dla nowożeńców. Ważne będzie również to jaki przedział czasowy obowiązuje cena. Zazwyczaj za nadprogramowe godziny ustalona jest opłata dodatkowa. Warto zapoznać się z cennikiem, by nie musieć zbyt wcześnie kończyć uroczystości ze względów finansowych. Dotyczy to również miejsc noclegowych. Przed wyborem sali koniecznie trzeba zorientować się w możliwości wynajmu pokoi dla gości, a także dowiedzieć się czy jest przewidziany specjalny apartament dla nowożeńców. Zazwyczaj taka opcja jest już wliczona w cenę i Młoda Para nie musi ponosić dodatkowych kosztów. Jednak nie można niczego brać za pewnik, lepiej dopytać. Kolejnymi pytaniami jakie dobrze byłoby zadać już na pierwszej rozmowie, będą te dotyczące aranżacji pomieszczenia. Mowa tutaj nie tylko o tym, czy istnieje możliwość dowolnego zmieniania wystroju, ale również o tym, czy przewidziane zostały opłaty za takie modyfikacje.

Sala weselna – podpisz precyzyjną umowę

Powyżej wypisane pytania są oczywiście poglądowe i powinno się je rozbudowywać o detale. Wiele lokalizacji dysponuje również cennikiem, który można sobie na spokojnie przejrzeć w domu. Przykłady sal weselnych znajdują się tutaj https://wedding.pl/sale-weselne/bydgoszcz. Warto sprawdzić, czy może któraś mieści się w pożądanej okolicy. Gdy zostanie już upatrzony obiekt i odbędzie się wstępna rozmowa z właścicielem lub managerem zapewne na kolejnym spotkaniu dojdzie do podpisania umowy. Zawarte w niej powinny zostać wszystkie dane wykonawcy usługi, a także zleceniodawców (narzeczonych), termin uroczystości, a także wycena wszystkich elementów. Co bardzo istotne należy zadbać również o zapis dotyczący przedpłaty. W nim musi zostać ujęta kwota zaliczki, a także reszta, która zostanie do uregulowania. Dobrze byłoby umieścić również zapis o jej zwrocie (całości bądź części) jeśli uroczystość z jakichś powodów nie doszłaby do skutku. Następnie w umowie swoje miejsce powinny znaleźć wszystkie wcześniejsze ustalenia. Będą to: godziny trwania uroczystości, wybrany rodzaj menu, elementy dekoracji (jeśli są w cenie to również taki zapis), cena za pokoje noclegowe. Taka precyzyjnie sporządzona umowa nie daje pola do manewru w celu naciągnięcia na dodatkowe koszta. Dzięki temu przyszli małżonkowie mogą zająć się dalszą organizacją uroczystości, a z przedstawicielami sali weselnej spotykać się już tylko w celu dodatkowych ustaleń.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE