Reklama

Są wyniki testów personelu płockiego hospicjum

Opublikowano:
Autor:

Są wyniki testów personelu płockiego hospicjum - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niespełna 24 godziny po przeprowadzeniu badań, są już wyniki wszystkich testów personelu hospicjum. Przypomnijmy, że w hospicjum przebywała młoda kobieta, u której potwierdzono zakażenie.

Niespełna 24 godziny po przeprowadzeniu badań, są już wyniki wszystkich testów personelu hospicjum. Przypomnijmy, że w hospicjum przebywała młoda kobieta, u której potwierdzono zakażenie. 

Badania zostały wykonane w czwartek do południa, a dobra informacja spłynęła już kilkanaście godzin później - w czwartkowy wieczór.

- Badaniu została poddana duża liczba osób, którzy mogli mieć kontakt z pacjentką - lekarze, pielęgniarki, personel pomocniczy. Razem 26 osób, włącznie ze mną, nawet w zaostrzonym rygorze - mówi Tomasz Korga, prezes Hospicjum Płockiego pod wez. św. Urszuli Ledóchowskiej. - Testy zostały szybko przewiezione do Warszawy i około 20:30 zaczęły spływać. Wszyscy mamy wynik negatywny. 

Jak mówi Korga, hospicjum pozostaje w kontakcie z Sanepidem. 

- Będziemy odpalać oddział, normalnie ruszamy. Chorzy, którzy byli na zagrożonym odcinki zostali od razu zabrani, są w innym budynku. Zarówno im, jak i personelowi, też nic nie grozi. Osoby, które mogły mieć kontakt, przez dwa dni były w hospicjum na miejscu. Teraz kryteria są już poluzowane - tłumaczy prezes. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE