Reklama

Są wyniki egzaminów po gimnazjum

Opublikowano:
Autor:

Są wyniki egzaminów po gimnazjum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek gimnazjaliści dowiedzieli się, jak im poszedł egzamin gimnazjalny i czy mają szansę na dostanie się do wymarzonego liceum albo technikum.

W piątek gimnazjaliści dowiedzieli się, jak im poszedł egzamin gimnazjalny i czy mają szansę na dostanie się do wymarzonego liceum albo technikum.

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała dziś wstępne wyniki egzaminu, który muszą pisać uczniowie na zakończenie nauki w gimnazjum. Wyniki egzaminu są dla nich bardzo ważne - to przepustka do liceum czy technikum. Na ten dzień czekali od kwietnia, więc gdy dziś, w piątek, udostępniono wyniki, wszyscy rzucili się sprawdzać, jak im poszło.

Jak już pisaliśmy, egzamin składał się z trzech części - humanistycznej (polski z historią i wosem), matematyczno-przyrodniczej (matematyka oraz biologia z chemią i fizyką) oraz z języka obcego.

Największą zmorą dla młodych Polaków okazała się jak zwykle matematyka - według danych CKE, o ile średni wynik w kraju z egzaminu z języka polskiego wyniósł 62 proc., o tyle z matematyki - 48 proc.

Jak na tym tle wypadli młodzi płocczanie? Jeśli chodzi o zbiorcze dane, to - jak dowiedzieliśmy się od  Krzysztofa Lodzińskiego, wicedyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, pod którą podlega Płock,  będą one znane dopiero za jakiś czas. Wtedy będzie można się dowiedzieć, które gimnazjum triumfuje, bo wypadło najlepiej, a w którym wielu uczniom powinęła się noga.

Ze wstępnych danych wynika, że młodzi płocczanie wypadli lepiej niż ich statystyczni rówieśnicy w kraju. Średni wynik procentowy w Płocku z egzaminu z języka polskiego wyniósł 65 proc., a z historii - 65,2 proc. W drugiej części podobnie jak w całym kraju było gorzej - średni wynik z matematyki to 49,1 proc. Lepiej poszła przyroda - średnio uczniowie zdobyli tu 52,5 proc.  Zdecydowanie najlepiej poszedł język obcy - średni wynik w Płocku to 70 proc. z egzaminu na poziomie podstawowym.

OKE podała też wyniki dla Mazowsza. Wynika z nich, że najlepiej poszło uczniom w miastach powyżej 100 tys. Uczniowie trzecich klas w województwie mazowieckim osiągnęli średni wynik 65 proc. punktów z języka polskiego, 66 proc. - z historii i WOS-u, 52 proc. z przedmiotów przyrodniczych i 51 proc. z matematyki. Średni wynik z języka angielskiego (poziom podstawowy), który wybrało najwięcej gimnazjalistów, to 70 proc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE