Reklama

Są wyniki egzaminów gimnazjalnych. Jak wypadli płocczanie?

Opublikowano:
Autor:

Są wyniki egzaminów gimnazjalnych. Jak wypadli płocczanie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Egzamin gimnazjalny to pierwszy poważny sprawdzian na drodze edukacji młodych ludzi. Na jego podstawie uczniowie są kwalifikowani do szkół średnich. Jak poszło płocczanom i jak wypadli na tle rówieśników?

Egzamin gimnazjalny to pierwszy poważny sprawdzian na drodze edukacji młodych ludzi. Na jego podstawie uczniowie są kwalifikowani do szkół średnich. Jak poszło płocczanom i jak wypadli na tle rówieśników? 

Uczniowie otrzymali dziś swoje wyniki. Okręgowa Komisja Edukacyjna w Warszawie opublikowała też wstępne wyniki dla poszczególnych miast i powiatów. Na wyniki pojedynczych placówek będzie trzeba jednak jeszcze trochę poczekać. 

Pod koniec kwietnia do egzaminu w Płocku przystąpiło dokładnie 1033 uczniów, a w powiecie 960 kolejnych. Najlepsze wyniku z testu uczniowie osiągnęli z języka polskiego. W mieście było to średnio 71,5%, w powiecie 66,7%. Najlepsza pod tym względem jest Warszawa - średnia uczniów ze stolicy to 79,1%. Płocczanie wyprzedzili za to rówieśników z Ostrołęki (70%) i Radomia (70,2%).

Młodzi ludzie z Płocka dobrze wypadli też na teście z języka angielskiego na poziomie podstawowym i osiągnęli średnią na poziomie 69,1%. Nieco gorzej było w powiecie - 56,1%. W Warszawie to aż 82,9%. Za niezłe można też uznać rezultaty z historii i wiedzy o społeczeństwie. Średni płocczanin uzyskał tu 60,2%, a mieszkaniec powiatu 55,2%.

Dużo więcej problemów sprawiły przedmioty ścisłe. Średni wynik dla matematyki w mieście to 47,8%, a w powiecie 43,5%. Po raz kolejny przoduje stolica z 61,3%. Płocczanie po raz kolejny wypadli jednak lepiej od radomian (47,2%) i ostrołęczan (45,1%). Podobnie było w przedmiotach przyrodniczych, choć tutaj średnia jest już nieco wyższa. W Płocku to 53,6%, a w powiecie 49,4%. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE