Reklama

Są trujące! Wyrzuć jutro elektrośmieci

Opublikowano:
Autor:

Są trujące! Wyrzuć jutro elektrośmieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zużył ci się stary telewizor, siadła klawiatura od komputera, a może żarówki się przepaliły? Spokojnie, wystarczy wszystko spakować i podrzucić w najbliższą sobotę 31 maja między godziną 9.00 a 14.00 na parking przy centrum handlowym Auchan, a także przy Kauflandzie. Wszystkie elektrośmieci mile widziane!

Zużył ci się stary telewizor, siadła klawiatura od komputera, a może żarówki się przepaliły? Spokojnie, wystarczy wszystko spakować i podrzucić w najbliższą sobotę 31 maja między godziną 9.00 a 14.00 na parking przy centrum handlowym Auchan, a także przy Kauflandzie. Wszystkie elektrośmieci mile widziane!

Rocznie na jedno gospodarstwo przypada niemalże 40 kg nowego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który w znacznej mierze zastępuje stary. W taki sposób powstaje problem 300 tysięcy ton elektrośmieci, które, w najlepszym przypadku, zalegają w naszych mieszkaniach. Dlatego nie jest to bynajmniej pierwsza taka zbiórka zużytego sprzętu w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”. Każdorazowo mieszkańcy przynoszą stary i niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny, który jest przyjmowany bezpłatnie przez pracowników firmy ElektroEko, a następnie pakowany do oznakowanych samochodów. Odpady powędrują do dedykowanych punktów zbierania szybko i komfortowo. Można także zamówić bezpłatną usługę odbioru elektrośmieci prosto z naszego domu. Wystarczy wypełnić formularz na stronie www.elektrosmieci.pl lub dzwoniąc pod numer 2222 333 00.

Dzięki temu wszyscy unikniemy później wątpliwej urody widoku dzikich składowisk przy drodze. Ostatnio stary kineskop od telewizora leżał na Kilińskiego tuż obok kilku wypełnionych po same brzegi worków ze śmieciami. Najwyraźniej ktoś zapomniał, że tego typu zbiórki są organizowane w każdą ostatnią sobotę miesiąca.

Oddając elektrośmieci, dodatkowo dostajemy kupony dla 14 płockich szkół podstawowych do wykorzystania ramach Funduszu Oświatowego. Będą one przeliczane na punkty, które zostaną w przyszłości wymienione na materiały i pomoce edukacyjne, tablice, rzutniki, ławki, zależnie od potrzeb konkretnej placówki. Wystarczy je później oddać do punktów zbierania prowadzonych przez ElektroEko i Urząd Miasta Płocka. Im więcej zbierzemy śmieci, tym bardziej obszerna pulę kuponów otrzyma szkoła. Oczywiście zbierają nie tylko sami nauczyciele i uczniowie. Angażujmy w sprawę kogo się tylko da, członków własnej rodziny, sąsiadów, znajomych.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie www.elektroeko.pl lub www.mmbe.pl.

Pamiętajmy, że wszystkie zużyte sprzęty zawierają trujące substancje. Przy niewłaściwym składowaniu mogą przedostać się do środowiska, zagrażając zdrowiu i życiu zwierząt, roślin, ale także i nas samych. Dlatego też nie zaśmiecajmy dodatkowo środowiska, w którym żyjemy i wygospodarujmy odrobinę czasu w sobotę, aby zrobić coś dobrego i dla siebie i dla dobra własnego otoczenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE