Reklama

Są środki na otwarcie działalności gospodarczej

Opublikowano:
Autor:

Są środki na otwarcie działalności gospodarczej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Można się starać o jednorazowe środki na otwarcie działalności z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Niebawem ruszy wydawanie wniosków.

Można się starać o jednorazowe środki na otwarcie działalności z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Niebawem ruszy wydawanie wniosków.

Miejski Urząd Pracy w Płocku przyzna środki na działalność gospodarczą dla 30 osób w wieku 18-29 lat spełniających warunki udziału w programie, tzn. bez pracy, zarejestrowane w Miejskim Urzędzie Pracy w Płocku jako bezrobotne z ustalonym I lub II profilem pomocy (w przypadku profilu I tylko w uzasadnionych przypadkach), które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu, w tym osoby z niepełnosprawnościami i osoby długotrwale bezrobotne. Wysokość wsparcia na jedną osobę nie może przekroczyć 20.0 tys. zł. 

Ponadto w projekcie przewidziane są również środki dla 25 osób powyżej 30 lat pozostających bez pracy, zarejestrowane w Miejskim Urzędzie Pracy w Płocku, dla których ustalono I lub II profil pomocy (w przypadku profilu I tylko w uzasadnionych przypadkach), należące minimum do jednej z grup defaworyzowanych, tj.: osób w wieku 50 lat i więcej, osób z niepełnosprawnościami, osób długotrwale bezrobotnych. Przy kierowaniu osób do projektu w ramach powyższych grup priorytetowo traktowane będą kobiety i osoby o niskich kwalifikacjach.

Wydawanie wniosków Miejski Urząd Pracy w Płocku rozpocznie 19 lutego 2018 r.  Można je pobrać osobiście w siedzibie urzędu przy ul. 3 Maja 16 lub przez internet. Prawidłowo wypełnione i kompletne formularze należy składać od 21 lutego.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej MUP w Płocku. Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Działu Instrumentów Rynku Pracy Miejskiego Urzędu Pracy w Płocku, ul. 3 Maja 16 - pok. 211 /II piętro/, tel. (24) 367-18-37.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE