Reklama

Reklama

Są pieniądze na programy wsparcia. Do Mazowsza trafi blisko 250 mln zł

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 250 mln złotych trafi do Mazowsza. Środki te zostaną przeznaczone na różnego rodzaju programy wsparcia: remonty dróg, obiekty sportowe, nowe samochody dla OSP czy inicjatywy sołectw. - Kwota jest niebagatelna, a efekty wsparcia z roku na rok coraz bardziej widoczne – mówił podczas konferencji prasowej Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Reklama

Jak przekonywano podczas spotkania z dziennikarzami, co roku władze Mazowsza przeznaczają pieniądze na programy wsparcia. W tym roku na realizację dziesięciu z nich samorząd województwa mazowieckiego przekaże blisko 250 mln zł.

- Dostrzegamy, że te pieniądze w pewien sposób procentują – zapewniał Struzik. - Przez te kilka lat udało się wesprzeć tysiące przedsięwzięć. W ten sposób bardzo konsekwentnie realizujemy zasady samorządności, solidarności i pomocniczości – podkreślał marszałek.

Z tej puli 151 mln zł to środki na równomierny rozwój Mazowsza, z czego 95 mln zł to pieniądze, które wspomogą nowe projekty samorządów. 

– To nasza samorządowa odpowiedź na głosy mieszkańców – przekonywał Adam Orliński, wiceprzewodniczący sejmiku mazowieckiego. - Chcemy, aby wszystkim Mazowszanom żyło się komfortowo i bezpiecznie. Zachęcam wszystkie mazowieckie gminy i powiaty do ubiegania się o wsparcie z budżetu Mazowsza - mówił

Właśnie w ramach tego wsparcia w regionie Płocka zrealizowano m.in. przebudowę drogi Góra – Dobrsk – Gralewo, zbudowano łącznik obwodnicy Gąbina czy ul. Parcelową w nowym Duninowie.

Duże pieniądze mają zostać zapewnione także na obiekty sportowe. W tym roku na rozbudowę i przebudowę istniejących oraz budowę nowych obiektów samorząd zarezerwował 10 mln zł. Będzie można zdobyć pieniądze z budżetu Mazowsza na m.in. hale i boiska sportowe, korty tenisowe czy skateparki.

Wśród programów wsparcia wymieniano też planowane inwestycje w ochronę powietrza (11 mln zł), pomoc dla OSP i budowę strażnic (20 mln zł),  ogrody działkowe (1 mln zł) czy sołectwa (15,1 mln zł).

- Dla mnie to bardzo ważne, by pieniądze trafiały do małych ojczyzn - przekonywał Adam Orliński. - Dzięki pomocy samorządu Mazowsza w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowanych zostało blisko 2800 różnego rodzaju projektów, w tym również te z regionu płockiego - wymieniał.

Władze Mazowsza pracują jeszcze nad dwoma programami wsparcia. Jeden skierowany jest do mazowieckich szkół i ma wspomóc uczniów i nauczycieli w nauce zdalnej. Drugi dotyczy poprawy wyposażenia zakładów opieki zdrowotnej na potrzeby prowadzenia rehabilitacji pacjentów po COVID-19. Oba programy mają ruszyć w drugim kwartale 2021 r.

W 2021 roku nie zabraknie też inwestycji w zabytki. 6 mln zł zostanie przeznaczone na projekty związane z remontami najstarszych obiektów na Mazowszu. 

Szczegółowe informacje o tegorocznych samorządowych programach wsparcia będzie można znaleźć od 1 marca na stronie mazovia.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy