Reklama

Reklama

Są pieniądze na ochronę powietrza. 11 mln zł dla lokalnych samorządów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Miecznik

Są pieniądze na ochronę powietrza. 11 mln zł dla lokalnych samorządów - Zdjęcie główne

foto Tomasz Miecznik

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miliony złotych na mazowieckie powietrze. Uruchomiono nabór na projekty dotyczące ochrony powietrza i mikroklimatu. Do rozdysponowania jest 11 mln zł.

Reklama

Ochrona środowiska i podejmowane w tym kierunku działania to główny temat rozpoczętego dziś IV Kongresu Czystego Powietrza. W wirtualnym posiedzeniu udział bierze ponad 700 uczestników. Wśród nich są samorządowcy i ci, dla których troska o poprawę jakości powietrza na Mazowszu jest ważna. 

- Czyste powietrze musi być dziś priorytetem, zarówno na poziomie krajowym, regionalnym, jak i lokalnym – przekonywał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Kluczowe w tej sytuacji są nie tylko podejmowane rozwiązania prawne, ale też skuteczna edukacja. Stąd też kongres ma za zadanie połączyć we wspólnej dyskusji przedstawicieli różnych środowisk i instytucji – dodał.

Walkę o poprawę mazowieckiego powietrza umożliwią m.in. projekty, na które Mazowsze przeznaczy 11 mln złotych. Środki te mają być wsparciem dla samorządów lokalnych. Jak podano podczas kongresu, właśnie ruszył nabór wniosków do jednego z autorskich programów: Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu Mazowsze 2021. 

Jak przekonywano, program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W ciągu dwóch edycji dofinansowano aż 370 zadań dotyczących ochrony powietrza, przeznaczając na ten cel niemal 26 mln zł. Można uzyskać pieniądze m.in. na inwestycje w tworzenie i rewitalizację terenów zielonych, stacje meteorologiczne czy retencjonowanie wody deszczowej. 

Samorządy mogą liczyć na wsparcie w wysokości maksymalnie 50 proc. kosztów. Wnioski należy składać do 26 marca. Szczegółowe informacje na ten temat są do znalezienia na stronie internetowej mazovia.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy