Reklama

Reklama

Są pieniądze na inwestycje w Sierpcu – m.in. na budowę dróg

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiały prasowe

Są pieniądze na inwestycje w Sierpcu – m.in. na budowę dróg - Zdjęcie główne

foto Materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył środki na inwestycje w Sierpcu. Zostaną one zagospodarowane m.in. na budowę dwóch ulic. – Cieszę się z tego wsparcia, bo potrzeb jest coraz więcej – mówił podczas konferencji prasowej Jarosław Perzyński, burmistrz Sierpca.

Reklama

Na budowę dwóch ulic w Sierpcu Mazowsze przeznaczy 210 rys. zł. mowa o ul. Podgórnej i ul. Krasickiego. Jak przekonywał burmistrz Sierpca, to drogi najdłużej czekające na modernizację. 

- Dzięki wsparciu z samorządu województwa możemy wyremontować i zmodernizować wiele ciągów komunikacyjnych – mówił Perzyński. - Ulica Podgórna znajduje się w historycznej części miasta i wymaga modernizacji, zaś remont ulicy Krasińskiego jest odpowiedzią na wielokrotne prośby mieszkańców – precyzował.

Pierwszy etap budowy ul. Podgórnej otrzyma dofinansowanie ponad 172 tys. zł. W ramach inwestycji przewidziano m.in. budowę nawierzchni o zmiennej szerokości jezdni (asfaltowej na wyjeździe ze stacji benzynowej oraz z kostki brukowej betonowej), chodników, miejsc postojowych i zjazdów z kostki betonowej. 

Inwestycja ta ma ułatwić mieszkańcom dojazd do swoich domów, ale też wpłynie na komfort poruszania drogą wojewódzką, z którą ul. Podgórna się łączy. Całkowity koszt inwestycji to ponad 286,8 tys. zł.

Kolejna inwestycja to przebudowa ul. Krasińskiego, która w tej chwili nie posiada nawierzchni twardej. Brakuje jej także odwodnienia. 

Jak tłumaczono podczas konferencji prasowej, inwestycja wpłynie na zredukowanie kosztów corocznego utrzymania nawierzchni drogi. Po jej zrealizowaniu wody opadowe trafią do systemu sieci kanalizacji deszczowej, następnie zostaną podczyszczone i w końcu zasilą wody rzeki Sierpienicy. Miasto podpisało już umowę na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej niezbędnej do realizacji zadania. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 558 tys. zł.

Dofinansowanie trafi też do działkowców, a konkretniej ROD im. Marii Konopnickiej. Dzięki niemu na terenie ogródków pojawią się nowe gabloty ogłoszeniowe. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy