Reklama

Są kolejne wiaty. A będzie jeszcze 50

Opublikowano:
Autor:

Są kolejne wiaty. A będzie jeszcze 50 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przybywa nowych przystanków. Niedawno postawiono 20 nowych wiat wyposażonych w elektroniczne tablice tzw. dynamicznej informacji pasażerskiej. Właśnie dostawiono kolejnych siedem. A na tym nie koniec.

Przybywa nowych przystanków. Niedawno postawiono 20 nowych wiat wyposażonych w elektroniczne tablice tzw. dynamicznej informacji pasażerskiej. Właśnie dostawiono kolejnych siedem. A na tym nie koniec.

Płocczanie po mały przyzwyczajają się nowych przystanków ozdobionych wzorami niczym z wycinanki, z podświetlanymi rozkładami jazdy, podającymi dokładny czas odjazdu kilku kolejnych autobusów (jeśli będzie to mniej niż 10 minut, powiadomią za ile minut możemy spodziewać się podjazdu) oraz monitoringiem, z którego sygnał wędruje prosto do komendy płockiej policji przy Kilińskiego.

Na początku było takich wiat było 20, ale zgodnie z zapowiedziami powinno ich stopniowo przybywać. W pobliżu wiaduktu przy ul. Piłsudskiego dostawiono kolejne trzy, które można z czasem wyposażyć w identyczny sprzęt, jak w przypadku pierwszych przystanków, z których korzystamy od przełomu września i października. Nie nastąpi to co prawda od razu, ponieważ taki sprzęt elektroniczny nie nalezy do tanich przyjemności. Teraz, jak podaje zespół medialny w Ratuszu, zakończono montaż kolejnych 7 wiat dostosowanych do zainstalowania dynamicznej informacji pasażerskiej. W sumie jest już 30.

Dwie wiaty umieszczono na Piłsudskiego (przy wiadukcie nad ul. Spółdzielczą oraz przy siedzibie Urzędu Miasta), kolejne na ul. Lachmana, Gałczyńskiego, Gwardii Ludowej, Bielskiej obok Starostwa Powiatowego i na ul. Armii Krajowej, zaraz przy skrzyżowaniu z ul. Łączniczek.

Kolejne przystanki kosztowały 56,5 tys. zł. Zgodnie z planem za dwa lata, przy sukcesywnej wymianie starych przystanków, przybędzie nam jeszcze 50.

Fot. Nowy model wiat przystankowych, Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE