Reklama

Są już wyniki referendum o odwołanie rady gminy

Opublikowano:
Autor:

Są już wyniki referendum o odwołanie rady gminy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W nocy z niedzieli na poniedziałek zakończyło się liczenie głosów oddanych w referendum o odwołanie skonfliktowanej z wójtem rady gminy Słupno. W głosowaniu wzięło udział 34,68 proc. mieszkańców gminy.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zakończyło się liczenie głosów oddanych w referendum o odwołanie skonfliktowanej z wójtem rady gminy Słupno. W głosowaniu wzięło udział 34,68 proc. mieszkańców gminy.

Są już oficjalne wyniki referendum o odwołanie rady gminy w gminie Słupno. Aby głosowanie było ważne, potrzeba było frekwencji na poziomie 3/5 liczby mieszkańców, którzy wybierali radę ponad dwa lata temu, czyli co najmniej 2018 osób. Udało się przekroczyć ten próg – do urn pofatygowało się w niedzielę 2068 mieszkańców.

Jak wynika z protokołu gminnej komisji, miażdżąca liczba biorących udział w referendum opowiedziała się za skróceniem kadencji obecnej rady i zakończeniem trwającego w Słupnie konfliktu między nią a wójtem. „Tak” na pytanie „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Rady Gminy Słupno przed upływem kadencji?” odpowiedziało 1980 osób, czyli blisko 96 proc. głosujących.

Znaleźli się i tacy, który przyszli na referendum i zagłosowali przeciwko odwołaniu rady (55 mieszkańców gminy) lub oddali nieważne głosy (33 osoby).

Tym sposobem rada gminy została odwołana, a Słupno czekają nowe wybory.

[ZT]15468[/ZT]

Całe tło konfliktu, które doprowadziło do niedzielnego referendum, opisaliśmy obszernie tutaj:

[ZT]15447[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE