Reklama

Są już karnety na orkiestrę.Ile kosztują?

Opublikowano:
Autor:

Są już karnety na orkiestrę.Ile kosztują? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dziś można kupować karnety na sześć jesiennych koncertów Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Trzeba się śpieszyć, bo liczba karnetów jest ograniczona.

Od dziś można kupować karnety na sześć jesiennych koncertów Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Trzeba się śpieszyć, bo liczba karnetów jest ograniczona.

Jak poinformowała Ilona Matusiak z Płockiej Orkiestry Symfonicznej, rusza sprzedaż karnetów na koncerty od 13 września do 22 listopada. W zależności od miejsc na sali kosztują albo 200 zł (rzędy 1.-13.) lub 170 zł (miejsca pod balkonem i na balkonie). Orkiestra kusi też promocjami - ci, którzy kupią karnet, mogą liczyć na zarezerwowane stałe miejsce na sali, poza tym zaoszczędzą minimum 20 proc. w stosunku do ceny biletów.

Kolejny, 27. sezon artystyczny, orkiestra zainauguruje 13 września, wykonując ze skrzypkiem Piotrem Pławnerem „Łańcuch II dialog na skrzypce i orkiestrę” Witolda Lutosławskiego. W programie są też „Fokstrot na orkiestrę” J. Adamsa oraz „I Symfonia op. 9” S. Barbera. Koncert poprowadzi maestro Mirosław Jacek Błaszczyk.

Kolejne koncerty również zapowiadają się bardzo ciekawie - 4 października sopranistka Ewelina Szybilska oraz tenor Łukasz Gaj wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Sławomira Chrzanowskiego, który tego wieczora wcieli się także w rolę prowadzącego zaprezentują „Melodie, które kocha świat”, czyli arie i duety z najsłynniejszych oper i operetek: G. Rossiniego, G. Verdiego, F. Lehara, E. Kalmana.

Już dwa dni później, 6 października, zaplanowano jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku. Jak zapowiada Płocka Orkiestra Symfoniczna, na płockiej scenie wystąpi Nigel Kennedy – od ponad dwudziestu pięciu lat uznawany za jednego z najwspanialszych wirtuozów skrzypiec na świecie, którego płyty są najlepiej sprzedającymi się nagraniami muzyki klasycznej wszech czasów. Pierwsza połowa programu to wyłącznie utwory Jana Sebastiana Bacha, natomiast w drugiej części pojawiają się nowe aranżacje muzyki Fatsa Wallera – genialnego amerykańskiego pianisty jazzowego i kompozytora tworzącego w I połowie XX wieku.

Potem będzie „ALE Brasil!”, czyli koncertowa fuzja dwóch niezwykłych osobowości: Doroty Miśkiewicz i Henryka Miśkiewicza. W programie usłyszymy m.in. piosenki z najnowszej płyty Doroty Miśkiewicz ALE oraz najpiękniejsze utwory muzyki pochodzenia latynoamerykańskiego na jazzowo w połączeniu z symfoniką, zaaranżowane przez mistrza nastroju, Henryka Miśkiewicza. Wśród orkiestrowo - jazzowych wykonań znajdą się utwory brazylijskich kompozytorów: Antonio Carlosa Jobima, Sergio Mendesa czy Miltona Nascimento. Dorocie Miśkiewicz (śpiew) i Henrykowi Miśkiewiczowi (saksofon) będą towarzyszyć Tomasz Kałwak – instrumenty klawiszowe, Marek Napiórkowski – gitary, Robert Kubiszyn – kontrabas, gitara basowa, Robert Luty – perkusja, perkusjonalia oraz Płocka Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Wiesława Pieregorólki.

W listopadzie szykują się dwa ważne wydarzenia - najpierw 11 listopada Łukasz Zagrobelny oraz płoccy symfonicy zaprezentują materiał z najnowszej płyty solisty „Symfonicznie”. Opracowaniem piosenek zajął się Tomasz Filipczak, pianista, kompozytor i aranżer, znany m.in. ze współpracy z teatrami muzycznymi Roma i Studio Buffo.

W drugiej połowie listopada wysłuchamy koncertu „Romantycznie i klasycznie” z kompozycjami Felixa Mendelssohn-Bartholdy’ego: Uwertura „Piękna Meluzyna” op. 32 oraz Koncert skrzypcowy e-moll op. 64. Do udziału w koncercie Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprosiła skrzypka, Piotra Jasiurkowskiego. Ponadto symfonicy pod batutą Jakuba Chrenowicza wykonają: IV Symfonia B-dur op. 60 Ludwiga van Beethovena.

Więcej zdjęć z koncertów Doroty Miśkiewicz oraz Łukasza Zagrobelnego zobacz w naszej galerii:

Dorota Miśkiewicz w Płocku

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE