Reklama

Są finalne wyniki matur. Jak egzamin poszedł w Płocku i powiecie?

Opublikowano:
Autor:

Są finalne wyniki matur. Jak egzamin poszedł w Płocku i powiecie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Centralna Komisja Edukacji podała finalne wyniki matur, z wyszczególnieniem szkół. Jak poszło płocczanom i mieszkańcom powiatu?

Centralna Komisja Edukacji podała finalne wyniki matur, z wyszczególnieniem szkół. Jak poszło płocczanom i mieszkańcom powiatu? 

W pisemnej części obowiązkowej wszyscy abiturienci musieli zmierzyć się z językiem polskim, matematyką i nowożytnym językiem obcym na poziomie podstawowym oraz wybranym przedmiotem na poziomie rozszerzonym. W Płocku do egzaminu dojrzałości przystąpiło 1749 uczniów w 34 placówkach oświatowych. Najlepiej poszło uczniom "Małachowianki". Osiągneli oni średnio 72% z j. polskiego, 82% z matematyki i 89% z j. angielskiego (najczęściej wybierany język obcy). Tuż za ich plecami znaleźli się zdający maturę w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej. Średnio uzyskiwali odpowiednio 66, 74 i 87%. Na podium znaleźli się też maturzyści z "Jagiellonki" ze średnimi wynikami na poziomie 67, 72 i 77%. Dalej uplasowali się abiturienci m.in. z IV i V LO. 

Wśród techników najlepiej było w Technikum w Zespole Szkół "Centrum Edukacji". Tutaj średni wynik z polskiego to 55%, z matematyki 64%, a z języka angielskiego 69%. Na wyniki nie mogą narzekać też w Technikum nr 1 czy Technikum nr 2 w Zespole Szkół im. Marii Curie-Skłodowskiej. W Płocku, spośród 1749 maturzystów, egzamin dojrzałości zdało 1411, czyli 81% ogółu. 

W powiecie płockim do matur przystąpiły 134 osoby z dziewięciu placówek oświatowych. Najlepiej poszło w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Sikorzu: średnia z języka polskiego to 68%, z matematyki 57%, a z języka angielskiego 76%. Średnia powyżej 60% z języka polskiego była też w liceach w Drobinie, Staroźrebach i Wyszogrodzie, a także w technikum w Wyszogrodzie. Z matematyką najlepiej poradzili sobie w Drobinie -  tam do egzaminu przystąpiła tylko dwójka uczniów, ale uzyskali imponującą średnią na poziomie 79%! Średnio 76% z języka angielskiego uzyskali maturzyści z Sikorza i Wyszogrodu z LO w Zespole Szkół im Jana Śniadeckiego. W powiecie egzamin zdało 90 maturzystów, czyli 67%. Największą zdawalność na Mazowszu osiągnęły powiaty lipski i sierpecki - 87%.  

Jak na tle reszty województwa wypadli maturzyści z Płocka i powiatu? Przeciętnie. Średni abiturient w Płocku uzyskał 59% z języka polskiego, 57% z matematyki i 70% z języka angielskiego. Z kolei maturzysta z powiatu średnio zdał na odpowiednio 62, 43 i 62%. Na Mazowszu egzamin najsłabiej poszedł w powiecie ostrołęckim, najlepiej w Warszawie. Średnie wyniki ze stolicy to 64% z polskiego, 64% z matematyki i 83% z języka angielskiego. Średnie wyniki matur z pozostałych miast na prawach powiatu na Mazowszu były bardzo zbliżone. W całym województwie do matury podchodziło 38 106 osób, zdało 30 642, czyli 80%. 

Wszystkie szczegółowe wyniki matur są dostępne na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE