Reklama

Są dotacje na ekologiczne źródła ciepła. Nawet do 80 procent

Opublikowano:
Autor:

Są dotacje na ekologiczne źródła ciepła. Nawet do 80 procent - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już od 1 czerwca mieszkańcy Płocka mogą złożyć w ratuszu wniosek o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła.

Już od 1 czerwca mieszkańcy Płocka mogą złożyć w ratuszu wniosek o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła.

Chodzi oczywiście o poprawę stanu powietrza w mieście. Wnioski można składać do końca września, ale warto się pospieszyć, bo decyduje kolejność wniosków. W poprzednich latach pula wynosiła 200 tys, zł, czyli nie są to ogromne pieniądze, choć wraz ze wzrostem zainteresowania mieszkańców,  pula rosła.

Kto może się ubiegać o pomoc finansową? 

- Do korzystania z dofinansowania uprawnione są: podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych, w szczególności - osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy, a także jednostki sektora finansów publicznych, będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi - czytamy w regulaminie.

Podmioty te muszą być właścicielami budynków, lokali mieszkalnych lub użytkowych położonych na terenie Gminy Miasto Płock lub posiadać inny tytuł prawny do władania nimi. Dotacja nie może przekroczyć 80 proc. kosztów poniesionych na demontaż starego źródła ogrzewania, zakup i montaż nowego źródła ogrzewania lub podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, gazowej, elektrycznej.

Czytelnie wypełniony i podpisany wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć w Urzędzie Miasta Płocka w Biurze Obsługi Klienta, na stanowisku Nr 8 lub drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Płocka Wydział Kształtowania  Środowiska Stary Rynek 1, 09-400 Płock. Co ważne, za datę złożenia wniosku uważa się datę jego wpływu do wpływu do ratusza.

Dotacja będzie udzielana do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel w 2020 r. W przypadku wyczerpania środków finansowych, przeznaczonych na wypłatę dotacji w danym roku, wnioski niezrealizowane będą rozpatrywane w pierwszej kolejności w następnym roku budżetowym.

Dodatkowe informacji w tej sprawie można uzyskać pod numerem telefonu 24 364 55 55.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE