reklama
reklama

Rzekomi imigranci w Płocku? Były prezes Orlenu Daniel Obajtek zaprasza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PP

Rzekomi imigranci w Płocku? Były prezes Orlenu Daniel Obajtek zaprasza - Zdjęcie główne

Daniel Obajtek | foto PP

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościZaczynał jako wójt, w latach 2018–2024 szefował płockiemu Orlenowi, a teraz jest europosłem. W czwartek 8 maja przyjedzie do Płocka.
reklama

Spotkanie z Obajtkiem zaplanowano o godz. 16:00 w płockim teatrze.  

- Porozmawiamy o rzekomych imigrantach zatrudnionych na Olefinach, o wynikach finansowych Orlenu - obecnych i wcześniejszych, kiedy prezesem był pan Daniel Obajtek - poinformowała na FB Wioletta Kulpa, posłanka z Płocka.

Obajtek w latach 2006–2015 był wójtem gminy Pcim, w latach 2016–2017 prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w latach 2016–2018 członkiem rady nadzorczej spółki Lotos Biopaliwa, w latach 2017–2018 prezesem grupy Energa, w latach 2018–2024 prezesem Orlenu. Obecnie jest poseł do Parlamentu Europejskiego X kadencji (od 2024 r.).

reklama

Dodajmy, że audyty w największej spółce Skarbu Państwa po zmianie prezesa i zarządu wciąż trwają. W październiku 2024 r. Orlen, którego prezesem po zmianie władzy został Ireneusz Fąfara, informował, że firmy audytorskie oraz kancelarie prawne przeprowadziły ponad 50 kontroli, a drugie tyle było wówczas w toku.

Jak podaje serwis Business Insider Polska, audytorzy wykryli w Orlenie straty w wysokości ok. 5 mld zł.

W połowie kwietnia br. Rzeczpospolita informowała, że jedno ze śledztw zostało wszczęte w sprawie sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa szkody majątkowej w wielkich rozmiarach spółce Orlen od 1 sierpnia 2023 r. do 31 października 2023 r. Prokuratura podejrzewa, że doszło do nadużycia uprawnień przez osoby zarządzające spółką, zaniżano ceny paliw. Trwają przesłuchania, nikomu nie postawiono zarzutów.

reklama

Inne postępowanie dotyczy fuzji Orlenu z Lotosem i wyrażenia zgody na sprzedaż 30 proc. udziałów Rafinerii Gdańskiej dla Saudi Aramco. Przesłuchano 40 świadków. NIK stwierdziła, że zbycie aktywów w ramach połączenia Orlenu i Grupy Lotos o 5 mld zł poniżej wartości ich wyceny było niegospodarne. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo