Reklama

Rzeki wezbrały. Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe

Opublikowano:
Autor:

Rzeki wezbrały. Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Poziom wody w Wyszogrodzie przekroczył stan ostrzegawczy, a zaledwie kilku centymetrów brakowało by stało się to też w Kępie Polskiej. W związku z tym Starosta Płocki wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe.

Poziom wody w Wyszogrodzie przekroczył stan ostrzegawczy, a zaledwie kilku centymetrów brakowało, by stało się to też w Kępie Polskiej. W związku z tym starosta płocki wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe. 

Dziś rano poziom wody w Wyszogrodzie wynosił 506 cm, czyli przekroczył stan ostrzegawczy o 6 cm. Nieco lepiej było w Kępie Polskiej, gdzie osiągnięto 447 cm przy stanie ostrzegawczym 450 cm. W związku z tym pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono w: Wyszogrodzie, Gąbinie, Małej Wsi, Bodzanowie, Słupnie, Słubicach i Nowym Duninowie. Obowiązuje od dziś do odwołania.  

Starostwo ocenia ryzyko wystąpienia powodzi na niskie, ale w związku z przekroczeniem stanu ostrzegawczego wprowadzenie pogotowia przeciwpowodziowego było konieczne. Co to oznacza? Burmistrzowie i wójtowie gmin, którym zostało objęte, muszą poinformować mieszkańców o możliwości wystąpienia zagrożenia, a także dokonać przeglądu procedur, sprzętu i materiałów przeciwpowodziowych.  

Aktualizacja godzina 11:00:

Jak poinformowało starostwo powiatowe, stan wód o godzinie 11:00 wyniósł 508 cm w Wyszogrodzie (8 cm ponad stan ostrzegawczy, trend rosnący) i 451 cm w Kępie Polskiej (1 cm ponad stan ostrzegawczy, trend rosnący). 

Aktualizacja godzina 13:30:

Stan wody w Wyszogrodzie 513 cm

Stan wody w Kępie Polskiej 454 cm

Aktualizacja godzina 15:00:

Stan wody w Wyszogrodzie 514 cm

Stan wody w Kępie Polskiej 455 cm

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE