Reklama

Reklama

Rzeka wystąpiła z koryta, zerwała mosty, zalała drogi i domy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UG Słupno

Rzeka wystąpiła z koryta, zerwała mosty, zalała drogi i domy - Zdjęcie główne

foto UG Słupno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gwałtowna burza przyniosła ogromne straty i problemy nie tylko w Płocku. Żywioł uszkodził koryto rzeki Słupianki. Wójt ogłosił pogotowie powodziowe, a w niedzielę rano spotkał się sztab kryzysowy.

Reklama

Urząd Gminy Słupno w niedzielę nad ranem informował na FB, że pracownicy wraz ze służbami ratowniczymi od późnych godzin w sobotę pracują w terenie. W celu zgłoszeń uruchomiony został specjalny numer telefonu: 728-336-798.

- W związku z gwałtowną burzą, która przeszła minionej nocy przez teren gminy Słupno informujemy, że uszkodzone zostało koryto Słupianki - pisze UG Słupno. - Ze względu na duży napór wody rzeka wystąpiła z koryta i zalane zostały okoliczne pola, gospodarstwa, drogi oraz domy. Zerwane zostały również mosty. 

W niedzielę rano w UG obradował sztab kryzysowy, złożony m.in. z przedstawicieli gminy, PSP w Płocku, OSP Słupno, Zarządu Zlewni we Włocławku, nadzoru wodnego w Płocku, Powiatowego Biura Zarządzania Kryzysowego.

Z danych urzędu wynika, że obecnie największe zniszczenia dotyczą dwóch zerwanych mostów na dopływach Słupianki (w Mijakowie i Szeligach), przepustów na drogach w Miszewku Stefany i Barcikowie, kilka dróg jest nieprzejezdnych, zalane zostały pola, gospodarstwa rolne oraz domy. Ewakuowano trzy osoby z ulicy Pocztowej w Słupnie.

Trwają prace związane z zabezpieczeniem terenów zalanych, dróg i domów, z poświęceniem pracują m.in. wszystkie OSP z gminy. 

- Cały impet wylanej wody poszedł polami pomiędzy drogą na Wykowo a ul. Pocztową i dalej polami za "księżowskim" laskiem, ale dzięki umocnieniu koryta Słupianki i nowemu wałowi z murkiem spiętrzona woda w korycie Słupianki się utrzymała. Domy położone przy samej Słupiance, ul. Modra i Zarzeczna oraz w okolicach Żurawiej pozostały suche - komentuje na FB świadek wydarzeń. - Działania polegające na umocnieniu wału i regulacji koryta dały wymierny skutek. Gdyby nie one, to całe osiedle byłoby zalane.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy