Reklama

Reklama

Rząd zdecydował się poluzować niektóre restrykcje. Co się zmieni na Mazowszu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: kadr z transmisji Kancelarii Premiera

Rząd zdecydował się poluzować niektóre restrykcje. Co się zmieni na Mazowszu?  - Zdjęcie główne

foto kadr z transmisji Kancelarii Premiera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W 11 z 16 województw rząd zdecydował się delikatnie poluzować obostrzenia. Województwo mazowieckiego znalazło się wśród regionów, w których zdjęto niektóre restrykcje.

Reklama

Minister Adam Niedzielski o sytuacji pandemicznej mówił z niewielkim optymizmem. Wskazywał, że 14 tys. zakażeń z 21 kwietnia to dużo, ale mniej niż w poprzednich tygodniach. Wskazywał też, że poprawia się sytuacja szpitali, coraz mniej jest także zleceń lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej na testy. 

- Można powiedzieć, że pewne apogeum, jeśli chodzi o liczbę zakażeń, III fali mamy za sobą. Wydaje się, że za sobą mamy też apogeum hospitalizacji - wskazywał  minister Niedzielski. - Trzeba powiedzieć bardzo wyraźnie, że poziom zakażeń i hospitalizacji utrzymuje się mimo to na bardzo wysokim poziomie.

Adam Niedzielski wskazywał, że we wszystkich regionach jest widoczny spadek zakażeń, ale w 5 sytuacjach jest trudniejsza niż pozostałych.  To województwa:

  • śląskie,
  • dolnośląskie,
  • łódzkie,
  • wielkopolskie,
  • opolskie.

W tych województwach dotychasowe restrykcje zostały utrzymane. W pozostałych 11 rząd zdecydował się na zmiany. 

- W pozostałych województwach wykonujemy 2 ważne kroki. Po pierwsze przywracamy edukację hybrydową w klasach 1-3 od najbliższego poniedziałku - zapowiedział Adam Niedzielski. - W 11 województwach od 26 kwietnia przywracamy funkcjonowanie salonów urody, zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. 

Minister zapowiedział, że w przyszłą środę rząd zaprezentuje bardziej szczegółówy plan dla reszty gospodarki na maj. Dotyczy to m.in. branży hotelarskiej, gastronomicznej, organizacji komunii i wesel. Wtedy ma też pojawić się informacja dotycząca noszenia maseczek na zewnątrz

- Na dziś zniesienie maseczek na powietrzu, z mojego punktu widzenia, jest ryzykiem nieakceptowalnym - powiedział minister. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy