Reklama

Reklama

Rząd po raz kolejny przedłużył obostrzenia. Są pewne zmiany

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: kadr z transmisji Kancelarii Premiera

Rząd po raz kolejny przedłużył obostrzenia. Są pewne zmiany  - Zdjęcie główne

foto kadr z transmisji Kancelarii Premiera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Większość obowiązujących obostrzeń zostaje podtrzymana przynajmniej do 14 lutego. Będą jednak pewne zmiany - od 1 lutego otwarte będą sklepy w galeriach handlowych, muzea, galerie sztuki, a godziny dla seniora zostaną zniesione.

Reklama

Jak wskazywał Adam Niedzielski, minister zdrowia, w Polsce odnotowywane jest stopniowy spadek liczby zakażeń koronawirusem. Minister wskazał, że w ostatnim tygodniu zdiagnozowano blisko 39 tys. przypadków, średnio ok. 5,5 tys. dziennie. Niedzielski wskazywał też, że spada liczba zgonów, a także liczba hospitalizacji. 

- W szczytowym momencie pandemii mieliśmy 23 tys. hospitalizacji, teraz ok. 14 tys. To samo można powiedzieć o respiratorach. Pilnujemy pewnego buforu bezpieczeństwa - zapewniał minister zdrowia. - Sytuacja wydaje się ustabilizowana, ale musimy powiedzieć o dwóch ryzykach. Z jednej strony dotyczy sytacji międzynarodowej, a z drugiej nowych mutacji wirusa. 

Minister omawiał sytuację we Francji, Hiszpanii czy Niemczech i wskazywał, że tam również funkcjonują duże restrykcje, z godzinami policyjnymi włącznie. 

- W Polsce jest mutacja brytyjska, mamy drugie potwierdzenie - mówił minister.

Wskazał, że materiał został pozyskany w ramach badania przesiewowego nauczycieli, a osoba zakażona nie podróżowała do Wielkiej Brytanii. Jak tłumaczył, brytyjska mutacja wirusa jest bardziej zakaźna.

- Decyzja, którą podjęliśmy, sprowadza się do przedłużenia zasad bezpieczeństwa, które mamy w tzw. "etapie odpowiedzialności". Ten etap będzie obowiązywał do 14 lutego - poinformował Adam Niedzielski. 

Większość zasad pozostaje tak, jak dotychczas. Dotyczy to m.in. restauracji, hoteli, siłowni, kin, teatrów czy 10-dniowej kwarantanny po powrocie do Polski transportem zbiorowym czy nauczania zdalnego w klasach powyżej III. Stoki pozostają zamknięte. 

Od 1 lutego otwarte zostaną za to sklepy w galeriach handlowych, galerie sztuki i muzea (1 osoba na 15 metrów kwadratowych). Zniesione zostaną także godzinych dla seniorów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy