Reklama

Ryszard Petru w Płocku. Ile osób zgromadził? [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Ryszard Petru w Płocku. Ile osób zgromadził? [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Polityk podczas krótkiej wizyty w naszym mieście spotkał się z prezydentem i mieszkańcami.

Polityk podczas krótkiej wizyty w naszym mieście spotkał się z prezydentem i mieszkańcami. 

Spotkanie zorganizowało Płockie Koło Nowoczesnej. Ryszard Petru podjął polemikę z mieszkańcami na tematy dotyczące wspólnej naprawy państwa. Spotkanie było okazją do poruszenia spraw ważnych dla płocczan, którzy byli ciekawi, jaki program naprawczy jest w stanie zaoferować wyborcom opozycja. W wydarzeniu wzięło udział około 40 osób.

Jak zapewnił podczas spotkania Ryszard Petru, w sprawach płockich jest parę kwestii, o których warto mówić głośno, i które należałoby usprawnić.

- Na pewno problemem jest dojazd do miasta, choćby droga S10 planowo ma przebiegać w zbyt dużym oddaleniu od Płocka - mówił Ryszard Petru. - Kolejnym niedorzecznym pomysłem jest połączenie Orlenu z Lotosem. Chciałem zwrócić uwagę, że takie połączenia mają charakter polityczny i są efektem gigantomanii Kaczyńskiego. Mały ma przejąć dużego, jest to ewidentnie sprawa polityczna i zbyt mało ekonomiczna – podkreślał. - I oczywiście bardzo niekorzystna dla Płocka.

Zabrał głos w istotnej kwestii koalicji Nowoczesnej z Platformą Obywatelską, mówiąc, iż w Płocku trwają rozmowy na ten temat, ale nic nie jest jeszcze przesądzone, a układ, jeśli taki będzie, musi być sprawiedliwy.

- W Płocku trwają rozmowy na temat koalicji, ale na chwilę obecną jest daleko do porozumienia – mówił Ryszard Petru. – W naszym odczuciu koalicja ma sens, jeśli akceptujemy program PO, ale i wprowadzamy własne zmiany. Wtedy jest partnerstwo.

Jak podkreślał potrzebny jest dobry program będący kontrą dla pisowskego 500 plus. Podniósł kwestię dotyczącą zdrowia i edukacji, jako przykład niedociągnięć w rządach PiS. W jego opinii w ochronie zdrowia jest silna potrzeba usystematyzowanych rozwiązań, ponieważ w dalszym ciągu przeznaczamy na leczenie prywatne i publiczne tyle samo środków. Odnośnie edukacji polityk stwierdził, że wielkim minusem jest brak szkolnictwa zawodowego.

Na pytanie uczestników, jakie konkrety zaproponowałby, choćby dla przedsiębiorców, podkreślił, że jest za zdecydowanym uproszczenie procedur w prawie, księgowości, czasowym zwolnieniu z ZUS.

- Im to prawo jest prostsze, tym lepiej dla przedsiębiorcy - opiniował polityk. - To właśnie skomplikowanie prawa wywołuje liczne kombinacje.

Przed spotkaniem z mieszkańcami rozmawiał również z lokalną prasą, m.in. na temat poparcia dla prezydenta Nowakowskiego w wyborach. Poinformował media, że spotkał się z włodarzem i trwają w tej sprawie rozmowy.

- Póki co nie potwierdzam tej informacji, ani nie wykluczam poparcia Nowoczesnej dla kandydatury prezydenta, ale podkreślam dyplomatycznie, że kwestia ta nie jest jeszcze przesądzona - zakończył Ryszard Petru.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE