Reklama

Rynek usług medycznych potrzebuje Ciebie!

Opublikowano:
Autor:

Rynek usług medycznych potrzebuje Ciebie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rynek usług medycznych potrzebuje ludzi. W dzisiejszych czasach branża medyczna przeżywa swój rozkwit. Pracownicy wykonujący zawody medyczne znajdują zatrudnienie, bo jest na ich usługi duże zapotrzebowanie.

Rynek usług medycznych potrzebuje ludzi. W dzisiejszych czasach branża medyczna przeżywa swój rozkwit. Pracownicy wykonujący zawody medyczne znajdują zatrudnienie, bo jest na ich usługi duże zapotrzebowanie.

Jakie zawody poszukiwane są w kraju i za granicą najczęściej? Na początek: technik masażysta, opiekunka dziecięca i opiekun medyczny. Zaraz po nich, swoje miejsce znajduje opiekun osoby starszej. Polska podobnie jak cała Europa starzeje się. Szacuje się, że w 2050 roku połowa ludności naszego kontynentu osiągnie wiek emerytalny, dlatego na ten kierunek zwraca się teraz szczególną uwagę. Ministerstwo Zdrowia prognozuje, że w Polsce wyraźnie wzrośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowany średni personel medyczny.

Wszystkie te zawody są na poziomie szkoły policealnej.

Warto wiedzieć, że technik masażysta ma uprawnienia w zakresie masażu: klasycznego, segmentarnego, sportowego, limfatycznego. Dyplomowany masażysta stosuje wszystkie metody i techniki masażu oraz zabiegi, które usprawniają leczenie i rehabilitację chorych, relaksują i odmładzają zdrowych.
 
Technik masażysta może pracować w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej: szpitalach, klinikach, zakładach rehabilitacyjnych, uzdrowiskach, ośrodkach pomocy społecznej, przychodniach, zakładach opiekuńczo- leczniczych. Kluby sportowe, gabinety odnowy biologicznej, gabinety kosmetyczne również zatrudniają masażystów. Wielu absolwentów kierunku technik masażysta otwiera własny gabinet masażu.

Opiekunka dziecięca  to zawód wymagający odpowiedzialności i znajomości wielu różnych dziedzin. Zajmuje się sprawowaniem fachowej opieki nad małymi dziećmi. Zadaniem opiekunki jest przede wszystkim pilnowanie bezpieczeństwa dziecka oraz dbanie o jego potrzeby podczas nieobecności rodziców. Opiekunka wykonuje codzienne czynności związane z pielęgnacją dziecka – odpowiada za jego higienę, kąpiele, mycie, przewijanie, przebieranie, czesanie, pielęgnację środkami kosmetycznymi. Odpowiada również za prawidłowe odżywianie dziecka.

Do zadań opiekunki należy także zorganizowanie dziecku czasu wolnego poprzez różne zabawy, gry, chodzenie na spacery. Najczęściej od opiekunki oczekuje się takiego doboru zabaw czy zajęć ruchowych, które będą rozwijać zdolności psychomotoryczne dziecka i wpłyną na jego prawidłowy rozwój.

Opiekunka dziecięca może pracować w charakterze niani, wynajmowanej przez rodziców podczas ich nieobecności w domu do opieki nad dziećmi. Opiekunki mogą również pracować w żłobkach, domach opieki, szpitalach, hospicjach i różnego rodzaju ośrodkach, które zajmują się opieką nad dziećmi (zarówno pełnosprawnymi, jak i niepełnosprawnymi), szkołach.

Wysokie kwalifikacje i prawo do samodzielnego wykonywania zawodu masażysty i opiekunki dziecięcej zdobyć można już w 2 lata.

Opiekun medyczny. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że w Polsce w tym zawodzie zatrudnienie od ręki znajdzie ponad 50 tyś osób. Na naszych rodaków z dyplomem opiekuna czekają też pracodawcy w Niemczech, Holandii, Austrii czy Wielkiej Brytanii, gdzie braki  pracowników idą w tysiące. Zachętą jest pensja. Wykwalifikowany opiekun medyczny po ukończonej szkole,  u naszych niemieckich sąsiadów zarabiałby ok. 2 tyś. euro miesięcznie.

Opiekun medyczny jest to zawód pomocniczy w zakresie czynności opiekuńczo – pielęgnacyjnych u chorych w środowisku szpitalnym lub domowym. Do zadań opiekuna medycznego należy między innymi: rozpoznawanie i rozwiązywanie problemów opiekuńczych osoby chorej i niesamodzielnej, pomaganie osobie chorej i niesamodzielnej, współdziałanie z zespołem opiekuńczym i terapeutycznym, asystowanie pielęgniarce przy wykonywaniu zabiegów pielęgniarskich, konserwacja przyborów i narzędzi stosowanych przy zabiegach pielęgniarskich.

Absolwenci kierunku będą mogli znaleźć zatrudnienie w szpitalach, zakładach opiekuńczo – leczniczych, ośrodkach i domach pomocy społecznej, niepublicznych ośrodkach opieki zdrowotnej, podczas indywidualnej opieki w domu pacjenta, w środowiskowych domach pomocy oraz w fundacjach i stowarzyszeniach działających na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych.

Trzeba podkreślić , że osoby 50+ mają równe szanse w kwalifikacji do zawodu. Mają dzięki temu możliwość ich potwierdzenia, ponieważ doświadczenie często już posiadają. Dzięki Policealnej Szkole Medycznej otrzymają dokument potwierdzający kwalifikację oraz specjalistyczną praktykę, dzięki której będą mogli podjąć pracę. To idea uczenia się przez całe życie. Aktywizacja osób starszych.

Powstało bardzo wiele różnych szkół prowadzących takie kursy. Warto jednak zdecydować się na tę, która ma najlepsze warunki oraz najlepiej wykwalifikowaną kadrę oraz sprzęt. Jedną z najbardziej renomowanych szkół policealnych jest .

To szkoła, która ma uprawnienia szkoły publicznej. Nauka opiera się na programach zatwierdzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Absolwenci po przystąpieniu i zdaniu egzaminu z przygotowania zawodowego otrzymują tytuł technika lub równorzędny.

W swojej ofercie szkoła ma kierunki tj. Opiekun medyczny, Opiekunka dziecięca, Technik masażysta, Asystentka stomatologiczna, Higienistka stomatologiczna, Technik elektroniki i informatyki medycznej, Technik ortopeda, Technik sterylizacji medycznej oraz Protetyk słuchu.
To zawody przyszłości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE