Reklama

Ruszyły zapisy do Międzyszkolnej Ligi Esportowej. To już druga edycja

Opublikowano:
Autor:

Ruszyły zapisy do Międzyszkolnej Ligi Esportowej. To już druga edycja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz drugi uczniowie z Płocka i okolic będą mogli rywalizować w Międzyszkolnej Lidze Esportowej. W tym roku organizatorzy poszerzyli formułę o drugą grę.

Po raz drugi uczniowie z Płocka i okolic będą mogli rywalizować w Międzyszkolnej Lidze Esportowej. W tym roku organizatorzy poszerzyli formułę o drugą grę. 

W pierwszej edycji zawodnicy rywalizowali w grze Counter Strike: Global Offenisve. W finałach rozgrywanych w galerii Wisła triumfowała drużyna III Liceum Ogólnokształcącego. W tym roku zasady się zmieniają. 

Po pierwsze repertuar gier został rozszerzony o League of Legends, bijącą rekordy popularności grę typu online battle arena. Po drugie wprowadzono pewne zmiany w zasadach kompletowania drużyn. 

- W drugim sezonie naszego turnieju drużyny muszą składać się z co najmniej 3 zawodników uczęszczających do szkół w Płocku lub okolicach do 50 km od naszego miasta. Pozostali uczestnicy nie muszą być uczniami, wystarczy, że spełniają warunek dotyczący miejsca zamieszkania - informują organizatorzy. 

Warunek dla wszystkich, uczniów i nie, jest jeden: trzeba mieć skończonych 16 lat. Trzecia zmiana wydaje się najważniejsza - rozgrywki w drugim sezonie nie będą prowadzone na zasadzie ligi, bo rozgrywanie wielu spotkań pochłaniało zbyt dużo czasu osobom uczącym się. Drużyny będą musiały przebrnąć przez kwalifikacje.

- W zależności od tego liczby zgłoszeń przewidujemy kilka tur otwartych kwalifikacji, więc każdy z zespołów będzie miał więcej niż jedną szansę na awans do kolejnej rundy turnieju - zapewniają. 

Otwarte kwalifikacje będą przepustką do zamkniętej części zawodów, w której weźmie udział 16 drużyn - 15 wyłonionych w otwartych kwalifikacjach i drużyna III LO, triumfatorzy poprzednich rozgrywek. Najlepsza ósemka dostanie się do turnieju głównego, a z nich zostanie wyłoniona najlepsza czwórka, która zmierzy się ze sobą w finałach w galerii Wisła. Wstępny termin to 15 czerwca. 

Zapisy do zmagań w obie gry już ruszyły i potrwają aż do rozpoczęcia ostatniego turnieju otwartych kwalifikacji. Pierwszy z nich odbędzie się 30 kwietnia. Wszystkie potrzebne informacje dotyczące zawodów znajdują się na Facebooku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE