Reklama

Ruszyła wysyłka listów. Każdy dostanie indywidualny

Opublikowano:
Autor:

Ruszyła wysyłka listów. Każdy dostanie indywidualny  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od nowego roku opłacenie składek w ZUS będzie jeszcze prostsze.

Od nowego roku opłacenie składek w ZUS będzie jeszcze prostsze. Każdy z przedsiębiorców wpłaci pieniądze na swój indywidualny rachunek. 

W całym kraju listy polecone od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dostanie 3,6 miliona przedsiębiorców. Na Mazowszu jest ich 645 tysięcy, a na terenie działania płockiego ZUS 70 tysięcy. 

- Przedsiębiorca powinien upewnić się czy zna swój numer najpóźniej przed terminem płatności składki za grudzień 2017 r. - informuje Piotr Olewiński, rzecznik prasowy mazowieckiego oddziału ZUS. - To bardzo ważne, ponieważ dotychczasowe rachunki zostaną zamknięte 31 grudnia. Aby opłacić składki w terminie trzeba będzie posłużyć się nowym numerem rachunku składkowego.

Jak informuje ZUS, e-składka to duża zmiana. Od teraz każdy przedsiębiorca będzie miał swój indywidualny numer bankowy.

- Będzie zawierać łącznie 26 cyfr, z czego niezmienny dla wszystkich będzie wyłącznie stały numer identyfikujący ZUS – 60000002026. Pozostała część to liczba kontrolna, liczba uzupełniająca oraz NIP danego płatnika, który będzie stanowić ostatnie 10 cyfr numeru rachunku - mówi Olewiński. 

Od 1 stycznia zmieni się też sposób tworzenia przelewu. Przedsiębiorcy będą korzystać robić jeden, zwykły przelew. W nowej formie rozliczenia wystarczy wpisać kwotę składki, nadawcę i odbiorcę płatności oraz indwywidualny numer rachunku składkowego. Nie będzie już wpisywać dodatkowych informacji co zredukuje możliwość popełnienia błędu. 

- Wyjątkiem są płatnicy, którzy rozliczają składki nie tylko z tytułu prowadzonej działalności ale np. dodatkowo za nianie. Oni otrzymają z ZUS dwa numery rachunków i będą tworzyć dwa przelewy. Jest to jednak niewielka grupa płatników składek - zapewnia Olewiński. 

Więcej informacji na temat e-składki można znaleźć na stronie ZUS.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE