Młodzi specjaliści z tytułem zawodowym i doświadczeniem nabytym już w latach szkolnych są na wagę złota. Niezmiennie pokazują to badania i potwierdzają pracodawcy. Dobrze wiedzą o tym także w Zespole Szkół Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku. Choć jest to szkoła z ogromną, bo ponad 100-letnią tradycją, jedno pozostaje niezmienne. Jej absolwenci nie mają trudności ze znalezieniem pracy, nawet tuż po, lub jeszcze w trakcie swojej nauki.
"Ekonomik" oferuje tegorocznym ósmoklasistom profile, dzięki którym będą mogli doskonalić i odkrywać nowe umiejętności. Otwarto rekrutację na kierunkach:
- Technik ekonomista,
- Technik handlowiec,
- Technik logistyk,
- Technik eksploatacji portów i terminali,
- Technik hotelarstwa,
- Technik organizacji turystyki,
- Technik rachunkowości.
Warto podkreślić, że specjaliści po każdym z tych kierunków mogą liczyć na atrakcyjne oferty zatrudnienia. Absolwenci pracują m.in. w ZUS-ie, urzędzie skarbowym, PKP Intercity, hotelach czy agencjach informacji turystycznej.
Szkoła pomaga też stawiać pierwsze kroki na drodze zawodowej poprzez oferowane praktyki.
- Nasi uczniowie odbywają praktyki zawodowe w ponad 60 zakładach pracy, urzędach czy instytucjach, m.in. na Lotnisku Chopina w Warszawie oraz na lotnisku w Modlinie, w Leroy Merlin, Hotelu Starzyńskim, Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Płocku, Hotelu Tumskim, Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Komunikacji Miejskiej w Płocku, Drogeriach Polskich. Ostatnio nawiązaliśmy współpracę z Castoramą. To kolejne miejsce praktyk zawodowych dla naszych logistyków i handlowców. Co więcej, niektórzy radzili sobie na tyle dobrze, że od razu po ich zakończeniu zaoferowano im pracę - mówi dyrektor szkoły, Ireneusz Szychowski.
Atutem Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich jest kształtowanie sprawnej komunikacji - także w językach obcych.
- Zaznaczmy, że mamy zajęcia zarówno z języka ogólnego, jak i specjalistycznego, w zależności od branży. Łącznie daje to 5-6 godzin tygodniowo, podczas której uczniowie doskonalą pojęcia przydatne do pracy - dodaje kierownik szkolenia praktycznego, Anna Krzemińska.
Młodzi mają również szansę na rozwój swoich pasji podczas zajęć pozalekcyjnych. W szkole funkcjonują m.in. chórek, kółko teatralne czy zajęcia sportowe.
Nieustannie rozwija się także sam budynek i otoczenie placówki. Kilka lat temu powstało nowe boisko, lada dzień rozpocznie się termomodernizacja. Budynek zostanie też dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, m.in. dzięki montażowi windy.
W 2024 r. w rankingu serwisu "Perspektyw" - rankingu liceów i techników - Ekomik znalazł się na pierwszym miejscu, pokonując pozostałe szkoły zawodowe, których organem prowadzącym jest Miasto Płock. Zdawalność matur wyniosła 85,7%, natomiast egzaminów zawodowych - ponad 90%.
Wniosek o przyjęcie do szkoły średniej ósmoklasiści mogą składać do 28 maja.
Komentarze (0)