Reklama

Ruszają z projektem. Będzie jak z telewizji

Opublikowano:
Autor:

Ruszają z projektem. Będzie jak z telewizji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W programie TV TEATRO niebanalne historie mieszkańców Płocka, ich smutki i radości na bazie podsłuchanych anegdotek, zdarzeń i poplątanych losów. Wszystko to już niebawem w nietypowo zaaranżowanej telewizji na starówce.

W programie TV TEATRO niebanalne historie mieszkańców Płocka, ich smutki i radości na bazie podsłuchanych anegdotek, zdarzeń i poplątanych losów. Wszystko to już niebawem w nietypowo zaaranżowanej telewizji na starówce.

Od 13 do 29 sierpnia Stowarzyszenie Teatr Per Se poprowadzi trzecią edycję Lata w Teatrze. To forma warsztatów teatralnych dla młodych ludzi w wieku od 14 do 19 lat, które kończą się plenerowym przedstawieniem podczas Festiwalu Rynku Sztuki na Starym Mieście 28 i 29 sierpnia. Spektakl będzie nazywał się TV TEATRO i pokaże wydarzenia tak, jakbyśmy oglądali je w telewizji.

Pomysł na letnią zabawę z rozmaitymi sztukami teatralnymi tym razem zainspirowało zdanie poety i dramaturga Jeana Cocteau: „Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć”. Idealnym środkiem przekazu będzie w tym wypadku telewizja, zdolna transmitować obraz i dźwięk. Pokazująca ludzkie dramaty i sytuacje, kiedy emocje niemal sięgają zenitu, a siedzący przed szklanym ekranem widz zaciska mocno kciuki za sukces, czasem śmieje się do rozpuku albo patrzy z przerażeniem na płonący most i zalane domy w odległości kilkuset kilometrów od niego.

Na telewizję, jak tłumaczą organizatorzy teatralnych półkolonii, składają się nasze płockie historie i problemy dnia codziennego, które młodzi artyści teraz zbiorą, zapiszą i przekształcą w scenariusz do spektaklu. Znajdą dla niego ciekawych bohaterów.

Podobnie jak przed rokiem, także i tym razem zajęcia przybliżą młodym artystom różne stylistyki, wybrane techniki i gatunki teatralne, począwszy od kabaretu, musicalu, komedii, stand-up, pantonimy po groteskę i parodię. Bezpłatne warsztaty poprowadzą: Agnieszka Makowska, Anna Szawiel i Mariusz Pogonowski. Rekrutacja już trwa i zakończy się 10 sierpnia. Przy zapisach przyjmowanych drogą mailową (na adres: ) podajemy imię, nazwisko, wiek i numer telefonu. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Fot. przedstawienie z zeszłorocznego Festiwalu Rynek Sztuki - Karolina Burzyńska / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE