Reklama

Rusza Sobótka. A przy niej nowa knajpka

Opublikowano:
Autor:

Rusza Sobótka. A przy niej nowa knajpka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z zapowiedziami, dziś, w środę, oficjalnie rusza miejskie kąpielisko. Już w ten weekend odbędą się regaty, a na początku przyszłego tygodnia prawdopodobnie zacznie też działać nowy lokal gastronomiczny „Babki na piasku”.

Zgodnie z zapowiedziami, dziś, w środę, oficjalnie rusza miejskie kąpielisko. Już w ten weekend odbędą się regaty, a na początku przyszłego tygodnia prawdopodobnie zacznie też działać nowy lokal gastronomiczny „Babki na piasku”.

Jak już pisaliśmy, dziś, w środę, oficjalnie rusza sezon kąpielowy na Sobótce. A wraz z nim imprezy nad wodą, wypożyczalnia sprzętu, zjeżdżalnia Anakonda i wielkie plażowanie. Nowością będzie knajpka „Babki na piasku”, którą zamierzają prowadzić młodzi płocczanie. Nie narzekają na brak pomysłów. - Chcemy stworzyć coś, czego do tej pory w Płocku nie było - zdradza Łukasz Kołodziejski, który razem ze znajomymi otwiera knajpkę.

Dlatego zamiast tradycyjnych frytek, hamburgerów, czipsów i lodów, młodzi płocczanie chcą serwować zdrowe jedzenie i również w ten sposób promować zdrowy tryb życia. - Będą lody własnego wyrobu, ich produkcja już ruszyła - zapowiada płocczanin. - Chcemy serwować też burgery mięsne, a także wegetariańskie i wegańskie, soki owocowe, kanapki. Jest to obiekt sportowy, dlatego nie możemy serwować napojów alkoholowych - zastrzega.

Ale jedzenie to nie wszystko. Ogródek z leżakami i stolikami z kontenerem, podobnym do tego, który ma MZOS, ma przyciągać plażowiczów też w inny sposób.  - Chcemy stworzyć przyjemne, klimatyczne miejsce, które będzie żyło. Zamierzamy bezpłatnie wypożyczać książki z naszych prywatnych zbiorów do poczytania na plaży, organizować dodatkowe zajęcia sportowe we współpracy z Płocką Akademią Ruchu jak na przykład zumba na plaży.

Lokal przy Sobótce ma działać codziennie przez całe lato. Najprawdopodobniej ruszy na początku przyszłego tygodnia.

Już teraz zarządzający kąpieliskiem Miejski Zespół Obiektów Sportowych zaprasza na letnie imprezy sportowe nad wodą - w najbliższy weekend na regaty wioślarskie, potem 27 czerwca na maraton pływacki dookoła Sobótki. W lipcu zaplanowano m.in. aquazorbing, czyli zabawę na wodzie w dużych, przezroczystych kulach (10 lipca), a w sierpniu Grad Prix Płocka w siatkówce plażowej.

Jak co roku nad bezpieczeństwem pływających będą codziennie od 10.00 do 18.00 czuwać ratownicy, do wypożyczenia będzie też sprzęt wodny (kajaki, rowery wodne), a także sportowy i plażowy. Czynna będzie także zjeżdżalnia Anakonda, a także cztery boiska do siatkówki plażowej.

Ale uwaga - jak zapowiada MZOS, z powodu odbywających się od 17 do 21 czerwca regat nie będzie funkcjonowała wypożyczalnia sprzętu pływającego. - Utrudnienia będą dotyczyć także samego kąpieliska, które do 22 czerwca będzie działać w okrojonym rozmiarze - uprzedza MZOS.

Czytaj też:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE