Reklama

Rusza remont, będą utrudnienia

Opublikowano:
Autor:

Rusza remont, będą utrudnienia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę rusza zapowiadany od dawna remont Kazimierza Wielkiego. A to oznacza spore utrudnienia dla kierowców aż do listopada bieżącego roku.

W środę rusza zapowiadany od dawna remont Kazimierza Wielkiego. A to oznacza spore utrudnienia dla kierowców aż do listopada bieżącego roku.

Prace związane z przebudową Kazimierza Wielkiego, czwartą płocką schetynówką, startują w środę 6 maja - poinformowało dziś biuro prasowe Ratusza.

Jak już pisaliśmy, po przejściach z przetargiem ostatecznie wybrano konsorcjum Molewski z Włocławka i Invest Development z Chodeczy. W ub. tygodniu wykonawca przejął już plac budowy.

Prace będą prowadzone etapami. Na pierwszy ogień idzie odcinek od skrzyżowania Kazimierza Wielkiego z. Jasną do skrzyżowania z ul. Dobrzyńską. -  Na czas prac nastąpi zamknięcie pełnej szerokości odcinka ulicy - zapowiada Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza. -  Prace rozpoczną się od wprowadzenia czasowej organizacji ruchu, frezowania nawierzchni asfaltowej i prac rozbiórkowych, potem zostanie wybudowana infrastruktura podziemna i przebudowana ulica wraz z budową zjazdów, chodników i ścieżki rowerowej.

Ten odcinek ulicy ma być gotowy do lipca, wykonawca rusza z przebudową jezdni od skrzyżowania Kazimierza Wielkiego z Nowowiejskiego do skrzyżowania z ul. Okrzei. Prace planowane są od końca czerwca do początku września ( tak jak w pierwszym etapie, tyle że bez budowy ścieżki rowerowej.

Trzeci i czwarty etap to roboty na odcinku od skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego z Dobrzyńską do skrzyżowania z ul. Nowowiejskiego. Rozpocznie się w połowie sierpnia a zakończy w październiku. Wykonawca liczy, że w listopadzie zostaną już tylko roboty końcowe  i odbiory.

- Z uwagi na duży zakres prac związanych z budową infrastruktury podziemnej ulica Kazimierza Wielkiego zostanie zamknięta na całej szerokości na odcinkach podczas kolejnych etapów - zapowiada Konrad Kozłowski. -  Przewidziano jedynie ruch lokalny dla mieszkańców zapewniając im dojazd do swoich posesji, natomiast dla innych użytkowników drogi będą obowiązywać objazdy.

Prace pochłoną ponad 6,5 mln zł, część będzie pochodziła z budżetu państwa w ramach  Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

O zawirowaniach z przetargiem czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE