Reklama

Reklama

Rusza ogromna inwestycja za 55 mln zł

Opublikowano: 14 września 2013 12:21
Autor:

Rusza ogromna inwestycja za 55 mln zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mowa o budowie kanalizacji sanitarnej na osiedlach Góry i Ciechomice. Inwestycja pochłonie 55 mln zł, ponad połowa to środki unijne.

Reklama

Mowa o budowie kanalizacji sanitarnej na osiedlach Góry i Ciechomice. Inwestycja pochłonie 55 mln zł, ponad połowa to środki unijne.

Jak informuje Alina Boczkowska z biura prasowego Ratusza, o kosztownej inwestycji związanej z gospodarką ściekową prezydent Andrzej Nowakowski i przedstawiciele Wodociągów Płockich rozmawiali z mieszkańcami na spotkaniu w Szkole Podstawowej nr 15.

W ramach inwestycji, w lewobrzeżnej części Płocka powstanie 18,5 km sieci kanalizacji sanitarnej, do której zostanie przyłączonych 1450 osób. Budowa kanalizacji pochłonie 55 mln zł, z tego ponad 24 mln zł to środki unijne. Aby dofinansowanie było możliwe, trzeba było spełnić wymagania stawiane przez Unię Europejską. - Jednym z wymogów jest to, że na 1 km kanalizacji musi przypadać 120 osób - wyjaśniał prezydent Nowakowski. - Dzięki temu, że ten teren znajduje się na obszarze Natura 2000, można było obniżyć wymagania do 90 osób na 1 km i uzyskać środki z Unii.

- Uwolnimy też państwa od dwóch obiektów – oczyszczalni ścieków na osiedlach Radziwiu i Góry - mówił prezes Wodociągów Płockich, Marek Naworski o zakresie prowadzonych prac. – Wszystkie ścieki będą odprowadzane do oczyszczalni w Maszewie.

Mieszkańcy mieli dopytywali o różne szczegóły, m.in. o to, czy będą mogli otrzymać dofinansowanie na doprowadzenie kanalizacji sanitarnej do swoich domów. - Prezes Naworski zapewniał też, że możliwa jest korekta planów doprowadzenia sieci do poszczególnych posesji i zalecał kontaktowanie się w tej sprawie z pracownikami Wodociągów - informuje biuro prasowe Ratusza.

Posesje, które nie są objęte obecnie realizowanym projektem, mają być podłączone do kanalizacji w ramach nowego zadania w latach 2015-2017.

Fot. UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.