Reklama

Rusza nowe lokalne radio RPL FM. Jakie audycje na nas czekają?

Opublikowano:
Autor:

Rusza nowe lokalne radio RPL FM. Jakie audycje na nas czekają? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dzisiaj nowe radio ruszyło w Internecie, a już za chwilę usłyszymy je w eterze. O wizji radia, które ma odzwierciedlać prawdziwe życie płocczan, opowiada Marcin Figura, dyrektor ds. promocji.

Od dzisiaj nowe radio ruszyło w Internecie, a już za chwilę usłyszymy je w eterze. O wizji radia, które ma odzwierciedlać prawdziwe życie płocczan, opowiada Marcin Figura, dyrektor ds. promocji.

Radio RPL FM jest od dzisiaj w Internecie, a od 8 lutego będzie w eterze na 88,1 MHz. Koncesję na nadawanie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Auxilium - Fundacji Edukacji Społecznej w kwietniu 2017 roku i od tego momentu rozpoczęto przygotowania infrastruktury radia, studia w Płocku i szkolenia przyszłych pracowników. 
Nowej rozgłośni można słuchać poprzez stronę internetową: www.radiorpl.fm oraz aplikację na telefony z systemem android. Aplikacja: RPL FM.

I co ciekawi jesteście, co będą nadawać na fali RPL FM?

Jak podaje serwis informacyjny na stronie radia, "rano pobudzi Was „Make my day” - od poniedziałku do piątku cztery godziny porannej pobudki zaserwuje Anka Stachowska! Wypijecie wspólną kawę, z przeglądem prasy lokalnej, a czas lunchu „przełkniecie” z najlepszymi przebojami i nie tylko! Czekają tam na Was konkursy, info motoryzacyjne i porady.. Po Fajrancie? Będą nadawać o zdrowiu, zabawią „Dyskoteką 40-latka” , by dać zastrzyk witalności duszy, polecą, co tam ciekawego w kulturze piszczy, podsuną porady prawnika… A jak lubicie sport? W Fanzone poczujecie się jak w domu. A to wszystko przyprawione najświeższymi wiadomościami lokalnymi i krajowymi! I jeszcze wiele, wiele innych autorskich audycji".

A jakie ma być przesłanie nowego medium, co ma wnieść nowego, czym ująć płockich słuchaczy opowiada Marcin Figura, dyrektor ds. promocji, który nie kryje zapału…

- To radio dla każdego z nas. Usłyszymy różnego rodzaju audycje tematyczne, sondy, wiadomości, zarówno lokalne, jak i krajowe – zaczyna Marcin Figura. -  Zaproponujemy słuchaczom politykę na najwyższym krajowym poziomie, ale pozwolimy na nią spojrzeć przez lokalny wizjer. Chcemy tym samym tworzyć publicystykę, dać podłoże do dyskusji, w której głos zabiorą przedstawiciele płockiej społeczności.  

Jak zapewnia dyrektor, na tym oczywiście nie koniec. Radio szykuje wiele niespodzianek w formie konkursów, ale i innych ciekawostek.

- Chcemy więc płocczanom zapewnić maksimum wiadomości lokalnych, jak również sprawić, by z nami mogli spędzić i czas przeznaczony na relaks, usłyszeć ciekawe porady czy otrzymać wsparcie. Jednym słowem, mamy zamiar dać strawę nie tylko w postaci poważniejszych tematów – kontynuuje. - Podstawowym wyznacznikiem dla będzie to, co istotne dzieje się tu i teraz, obok nas, czyli sprawy miejskie, problemy mieszkańców,  ich troski. 

Z założenia każdy ma znaleźć coś dla siebie.

- Chcemy działać lokalnie, być wszędzie, gdzie dzieje się coś ważnego, chcemy być blisko ludzkich spraw i problemów. Dać tu na rynku, za sprawą naszego radia, możliwość pokazania tzw. prozy życia, która przecież jest dla każdego mieszkańca szalenie ważna, bo to jego rzeczywistość. I my chcemy być blisko niej. Gdy się coś dzieje ważnego, gdy pojawiają się problemy – reagować! - zapewnia.

"Nie będziemy jednak działać w pojedynkę" - Co to znaczy?

- Zapraszamy wszystkich do współpracy, by stworzyć takie miejsce, do którego każdy będzie mógł przyjść: zarówno stowarzyszenia, instytucje, ale i każdy z osobna, kto ma nam coś do powiedzenia, chce wyrazić siebie, swoją pasję, ciekawą inicjatywę, ale też jakiś problem… - dodaje.

To ma być radio dla wszystkich płocczan. Chodzi o to, żeby mieszkańcy czuli się współtwórcami rozgłośni. 

- Co nas będzie wyróżniać? Mamy zamiar kreować pozytywny obraz naszego miasta, które warto poznać, obejrzeć, na koniec, docenić. Naszym celem jest podanie płocczanom, a także innym miastom takiego przekazu, że w Płocku nie jest smutno i niewiele się dzieje. Pokazać, że mamy prawo być dumni z bogatej historii, zabytkowych miejsc, a przede wszystkim z wielu niesamowitych ludzi, którzy tu mieszkają  i wpływają na rozwój ciekawych inicjatyw w każdej sferze życia - uważa.

W założeniu więc radio ma przynieść wiele dobrego dla samego miasta. 

- Słuchajcie nas! Bądźcie z nami! – zachęca. – O resztę zadbamy my!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE