Reklama

Rusza kilkumiesięczny remont w centrum

Opublikowano:
Autor:

Rusza kilkumiesięczny remont w centrum - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz powiadomił, że lada moment rozpocznie się remont ul. Gradowskiego. W związku z tymczasową organizacją ruchu niektóre ulice staną się dwukierunkowe. Prace potrwają do końca sierpnia.

Ratusz powiadomił, że lada moment rozpocznie się remont ul. Gradowskiego. W związku z tymczasową organizacją ruchu niektóre ulice staną się dwukierunkowe. Prace potrwają do końca sierpnia.

Prace związane z zapowiadanym już od dawna remontem ul. Gradowskiego zaczną się we wtorek, 15 marca. Opóźnienie urzędnicy tłumaczą podziałem jednego kontraktu na dwa lata, który obejmował remont dwóch ulic, Gradowskiego i 1 Maja, tyle że zaczęto od tej drugiej. - Natomiast jednoczesne wyłączenie z ruchu dwóch sąsiadujących ze sobą i równoległych ulic w śródmieściu nadmiernie spotęgowałoby ruch samochodów na ul. Misjonarskiej – wyjaśniają w komunikacie pracownicy Ratusza.

Wykonawca będzie ten sam, firma Skanska. Na początek zostanie zamknięty fragment ulicy między skrzyżowaniem Gradowskiego z ul. Warszawską, placem Dąbrowskiego i Kolegialną. Dojazd do bloków przy ul. Jakubowskiego i Krótkiej stanie się dwukierunkowy, będzie też można dotrzeć do DPS-u przy ul. Krótkiej. Przejedziemy przez skrzyżowanie Gradowskiego z ul. Warszawską i placem Dąbrowskiego bez większych przeszkód, w przeciwieństwie do skrzyżowania Gradowskiego z Kolegialną, gdzie przejazd ma być zwężony. Prace na tym odcinku potrwają do połowy maja.

To jednak nie koniec możliwych uciążliwości. Już na początku kwietnia zaplanowano remont na kolejnym odcinku Gradowskiego, tym razem między Kolegialną a Sienkiewicza. W tym czasie ulica Ludwika Stommy stanie się dwukierunkowa. Kierowcy będą musieli uważać jadąc Sienkiewicza, ponieważ na skrzyżowaniu z Gradowskiego ruch również ma być zwężony.

Zostanie jeszcze jeden odcinek ulicy do wyremontowania, między Sienkiewicza a Padlewskiego. Ten etap powinien potrwać według harmonogramu od czerwca do sierpnia. - Wykonawca utrzyma dojście do posesji zlokalizowanych w strefie robót, natomiast dojazd będzie możliwy tylko dla pojazdów uprzywilejowanych – uprzedzają pracownicy Ratusza. - Mieszkańcom dojazd wykonawca zapewni w miarę możliwości. Przypominamy też, że po remoncie zmieni się organizacja ruchu na ul. Gradowskiego i sąsiedniej Misjonarskiej. Odcinki tych ulic, leżące między Kolegialną i Sienkiewicza, staną się jednokierunkowe. Taka organizacja ruchu podyktowana jest dużą liczbą kolizji na skrzyżowaniach Kolegialnej i Sienkiewicza z Misjonarską i Gradowskiego.

Czytaj też:

Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE