Reklama

Rusza Ciuchcia Tumska. Są godziny kursów

Opublikowano:
Autor:

Rusza Ciuchcia Tumska. Są godziny kursów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy ktoś stęsknił się za widokiem Ciuchci Tumskiej? Na pierwszy kurs w tym roku wyruszy już w tę sobotę, 30 kwietnia. Na wycieczkę po płockich ulicach może zabrać jednorazowo 40 osób, na co będzie kilka okazji przede wszystkim w weekendy.

Czy ktoś stęsknił się za widokiem Ciuchci Tumskiej? Na pierwszy kurs w tym roku wyruszy już w tę sobotę, 30 kwietnia. Na wycieczkę po płockich ulicach może zabrać jednorazowo 40 osób, na co będzie kilka okazji przede wszystkim w weekendy.

Kilka dni temu zainaugurowano sezon turystyczny, wiosna w pełnym rozkwicie, robi się coraz cieplej, więc chyba nikogo nie zdziwi powrót na płockie ulice Ciuchci Tumskiej. Charakterystyczna kolejka turystyczna będzie kursowała w piątki, soboty, niedziele i święta. Taka wycieczka trwa 70 minut. Dziennie zaplanowano sześć kursów co półtorej godziny. Pierwszy rozpocznie się o godzinie 11.00, następne zaplanowano o 12.30, 14.00, 15.30, 17.00 i 18.30. Jednocześnie informujemy, że w związku z obchodami Święta Narodowego Trzeciego Maja pierwszy kurs kolejki został odwołany. Co roku jej objazd ulicami starówki, szczególnie w trakcie uroczystości przy Płycie Nieznanego Żołnierza, okazywał się nieco kłopotliwy, a nawet hałaśliwy.

Wagoniki kolejki są wyposażone w system nagłaśniający, aby każdy mógł posłuchać o atrakcjach turystycznych Płocka. Koszt biletu wynosi 7 zł. Trasa zwiedzania rozpoczyna się przy ogrodzie zoologicznym, aby dalej dojechać na nabrzeże, gdzie będą stały przycumowane statki w oczekiwaniu na chętnych pasażerów. A jeśli chcemy kontynuować wycieczkę, Ciuchcia Tumska dowiezie na Stary Rynek.

Fot. Karolina Burzyńka/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE