Reklama

Reklama

Rusza 4. edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W puli 25 mln zł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rusza 4. edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W puli 25 mln zł - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Startuje kolejna, czwarta już edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Od poniedziałku, 21 listopada, rusza nabór projektów do BOM. W puli jest 25 mln zł.

Reklama

Budżet Obywatelski Mazowsza to część budżetu, o której przeznaczeniu - w głosowaniu - decydują sami mieszkańcy województwa. 

- Jestem przekonany, że i tym razem mazowszanie wykażą się pomysłowością i zawalczą o swoje projekty - mówił podczas konferencji prasowej marszałek Adam Struzik. - Tylko w ubiegłorocznej odsłonię oddano ponad 11 tysięcy głosów. Najwięcej z nich w regionie płocką. To pokazuje, że nie brakuje dobrych pomysłów, ale też umiejętności w przekonywaniu do nich innych. 

W czwartej edycji BOM, podobnie jak w poprzednich odsłonach, można ubiegać się o wsparcie na zadania o charakterze inwestycyjnym i nieinwestycyjnym. W tej pierwszej kategorii znaleźć możemy wszystkie projekty "twarde", czyli np. zakup karetki, budowa nowej ścieki rowerowej czy boiska. 

Druga kategoria to inicjatywy "miękkie" tj. szkolenia, warsztaty, zawody czy koncerty. Co ważne, budowa nowego obiektu może być realizowana tylko na nieruchomościach należących do województwa mazowieckiego lub jego jednostek czy spółek.

Tylko w ostatniej edycji do realizacji przekazano 11 projektów z regionu płockiego w tym budowa trzech ścieżek pieszo-rowerowych, zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitala psychiatrycznego w Gostyninie czy projekty kulturalne.

Ze wsparcia w ramach BOM-u skorzystał Piotr Kalbarczyk, którego projekt - budowa profesjonalnych platform pod gniazda bocianów w sierpeckim skansenie, został już zrealizowany.

- W tym projekcie wszystko się zgadza - mówił pan Piotr. - Mamy bociany, które są głównymi odbiorcami naszego działania, ale też i może przede wszystkim są one pewnego rodzaju naszym wspólnym dobrem narodowym. Te miejsca przygotowaliśmy dla ptaków, które potrzebują naszej pomocy, np. ze szczególnym zwróceniem uwagi na potrzeby niepełnosprawnych nielotów.

Co ciekawe, losy bocianów można śledzić poprzez stronę mwmskansen.pl.

Nabór trwa od 21 listopada do 13 stycznia. Głosowanie zaplanowano na maj przyszłego roku. Więcej na temat Budżetu Obywatelskiego Mazowsza można znaleźć na bom.mazovia.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy