Reklama

Roztrzaskane groby na cmentarzu [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Roztrzaskane groby na cmentarzu [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nawałnica, która w piątek wczesnym popołudniem przeszła nad Płockiem, zostawiła po sobie nie tylko uszkodzone samochody, na które zwaliły się grube konary drzew, nie tylko zerwane linie energetyczne, ale zniszczyła sporo grobów na zabytkowym cmentarzu przy Kobylińskiego.

Nawałnica, która w piątek wczesnym popołudniem przeszła nad Płockiem, zostawiła po sobie nie tylko uszkodzone samochody, na które zwaliły się grube konary drzew, nie tylko zerwane linie energetyczne, ale zniszczyła sporo grobów na zabytkowym cmentarzu przy Kobylińskiego.

Jak już pisaliśmy, niemal przez cały piątek strażacy walczyli ze skutkami żywiołu - ogromna nawałnica z towarzyszącą jej wichurą pozrywała dachy, połamała gałęzie i poprzewracała drzewa, nawet te grube i solidne, a także zerwała linie energetyczne, ma kilka godzin pozbawiając prądu mieszkańców m.in, Imielnicy, Borowiczek, a także miejscowości gminy Słupno. W wypadku w Reczynie w gminie Bodzanów, w którym na samochód przewróciło się wielkie drzewo, ucierpiały dwie osoby.

Pracy wciąż jest wiele - nawałnica poważnie uszkodziła również groby na cmentarzu przy Kobylińskiego. Widok jest naprawdę porażający - roztrzaskane potężnymi drzewami płyty nagrobne, połamane rzeźby, zniszczone ławeczki, mogiły przywalone wielkimi konarami, których nie nikt nie zdoła samodzielnie unieść, otwarte groby. Renowacje niektórych płyt z pewnością będą się wiązać ze sporymi kosztami. 

Czytaj też:

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE