Reklama

Rozebrano budynek w centrum. Co tam będzie?

Opublikowano:
Autor:

Rozebrano budynek w centrum. Co tam będzie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z kilkudziesięcioletniego sporego budynku przy Kochanowskiego została najpierw kupa gruzu, a teraz - pusta działka w centrum miasta.

Z kilkudziesięcioletniego sporego budynku przy Kochanowskiego została najpierw kupa gruzu, a teraz - pusta działka w centrum miasta.

W zaledwie kilka dni po sporym budynku o adresie Kochanowskiego 16, który przypominał podobne budynki stawiane po wojnie przy Sienkiewicza,  nie został nawet ślad, dziś jest tam pusta działka. Jak dowiedzieliśmy się od Huberta Woźniaka z biura prasowego Ratusza, budynek nie był zabytkowy - jego historia sięga lat 30.-40. ub. wieku, a obecnie jest działka z zabudowaniami w rękach prywatnych właścicieli.

To właśnie firma Az-Bud Zdzisław Czechowski Stanisław Andrzej Zaborowski z Szydłówka złożyli w lutym wniosek o pozwolenie na rozbiórkę znajdujących się na działce: budynku mieszkalno - technicznego, budynku gospodarczo - garażowego, budynku gospodarczego oraz komórek lokatorskich.

Co będzie na pustej działce? Istniejąca od 18 lat firma Az-Bud stawia bloki mieszkalne m.in. w Mławie i Ciechanowie. Podobnie będzie w Płocku. W Ratuszu poinformowano nas, że inwestor otrzymał już decyzję o warunkach zabudowy dopuszczającą budowę budynku wielorodzinnego.

Z kolei od Stanisława Andrzeja Zaborowskiego z Az-Budu dowiedzieliśmy się, że blok, który ma powstać przy Kochanowskiego, według wstępnych planów będzie liczył sześć kondygnacji. Inwestor liczy, że uda mu się ruszyć budową już w lutym-marcu przyszłego roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE