Reklama

Rozbudowa. Start od zjazdu na Sobótkę

Opublikowano:
Autor:

Rozbudowa. Start od zjazdu na Sobótkę  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po weekendzie rusza rozbudowa ulicy Parowej, która ma się zakończyć na początku wakacji. Do tego czasu na ulicy będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

Po weekendzie rusza rozbudowa ulicy Parowej, która ma się zakończyć na początku wakacji. Do tego czasu na ulicy będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

Jak zapowiada Ratusz, w poniedziałek rusza budowa kolektora deszczowego pod ulicą Parową i remont jezdni.

Do przetargu stanęło pięciu oferentów, za najkorzystniejszą uznano ofertę płockiej firmy Waskop.  Przedsiębiorstwo przejęło już plac budowy, na zakończenie robót ma czas do 5 lipca. Przez dwa miesiące ma sfrezować istniejącą nawierzchnię, rozebrać podbudowę i krawężniki, a następnie zbudować nowy kolektor kanalizacji deszczowej, zlikwidować stary przewód kanalizacji, wreszcie położyć nowy asfalt i wykonać oznakowanie poziome. Za całość firma zainkasuje blisko 900 tys. zł.

- Prace rozpoczną się od najniższego punktu kanalizacji na wysokości zjazdu nad zalew Sobótka i będą się przesuwały sukcesywnie ku górze w kierunku ul. Kazimierza Wielkiego do skrzyżowania z ul. Jasną - zapowiada Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza. - Zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu nastąpi połówkowe zamknięcie odcinka ulicy umożliwiające dojazd do ul. Jasnej. Przy zamkniętym odcinku ulicy będzie się odbywał ruch wahadłowy sterowany ręcznie przez przeszkolonych do tego pracowników. 

Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE