Reklama

Rozbudowa CNH. Będzie praca dla ponad 100 osób

Opublikowano:
Autor:

Rozbudowa CNH. Będzie praca dla ponad 100 osób - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa nowej hali dla CNH Industrial Polska wraz z przeniesieniem linii produkcyjnych maszyn rolniczych to kontrakt za 24,2 mln USD. Fabryka zatrudni nowych pracowników.

Budowa nowej hali dla CNH Industrial Polska wraz z przeniesieniem linii produkcyjnych maszyn rolniczych to kontrakt za 24,2 mln USD.  Fabryka zatrudni nowych pracowników.

Budowa nowej hali dla CNH Industrial Polska wraz z przeniesieniem linii produkcyjnych maszyn rolniczych to kontrakt za 24,2 mln USD. Hala ma długość 177,8 i szerokość 114,8 metra. CNH Industrial Polska zatrudni 124 osoby. Plan przedsiębiorstwa zakłada, że linie produkcyjne, które się tu znajdą będą pracować i produkować maszyny w dotychczasowych miejscach do połowy października. Z nowej hali pierwszy kombajn ma wyjechać szóstego listopada tego roku.

Jak informuje ratusz, symboliczne zawieszenie wiechy poprzedziło spotkanie i prezentacja przedsięwzięcia, a także osiągnięć generalnego wykonawcy. W wydarzeniu uczestniczyli prezydent Andrzej Nowakowski, wiceprezydent Jacek Terebus i dyrektor zakładu CNH Industrial Polska w Płocku Giacomo Stella.

- Generalnym wykonawcą została łódzka firma MCKB (w całości jest własnością polskiego kapitału), która jest liderem wśród firm budowlanych w Polsce i wykonywała podobne lub większe kontrakty dla takich inwestorów jak m.in. Nestle, 3M, Takeda Pharma czy ABB - podaje Hubert Woźniak z ze Zespołu Medialnego UMP.

Podkreśla także, że na placu budowy pracuje (w roli podwykonawców) wiele lokalnych, płockich firm budowlanych (około 25 proc. wartości inwestycji trafiło do płockich firm). 

W 2015 roku CNH Industrial kupił od Urzędu Miasta ponad 19 ha terenów sąsiedniego, trawiastego lotniska, a w październiku 2017 zostało wydane pozwolenie na budowę hali produkcyjno-magazynowej wraz z infrastrukturą techniczną i  zagospodarowaniem terenu. Na wykonanie nowej hali produkcyjnej wykonawca ma czas do 23 sierpnia. Plan zakłada, że tego dnia obiekt będzie gotowy i inwestor złoży wnioski o dopuszczenie do użytkowania. 

Nowa hala, nowe produkty

Nowa hala będzie więc bardzo nowoczesnym obiektem, podzielonym na dwie części. W jednej odbywać się będzie produkcja kombajnów zbożowych, w drugiej – pras rolujących. Zakład będzie produkował jak dotychczas kombajny typu TC oraz nowy kombajn CX 5/6, który do tej pory był produkowany w Zedelgem w Belgii. W Płocku do tej pory produkowano tylko pojedyncze podzespoły do tego kombajnu, teraz to się zmieni.

- Łącznie w nowym obiekcie CHN Industrial Polska produkować będzie różnych 10 modeli kombajnów zbożowych serii TC, 11 modeli kombajnów serii CX oraz 24 modele pras rolujących - mówi Hubert Woźniak. - Natomiast płockiej fabryce, w miejscu po przeniesionej linii, na której powstawały kombajny, zacznie się produkcja szerokich hederów.

Nowy obiekt ma być też znacznie bezpieczniejszy. Bez wózków widłowych, których praca często oznacza ryzyko potrącenia pracownika ze względu na fakt, że obsługujący go kierowca może przewozić ciężkie elementy i bywa, że ma ograniczone pole widzenia.

Części do montażu będą dostarczane przez tzw. pociągi logistyczne (niektóre mogą być kierowane przez człowieka, który siedząc na ich przedzie ma dobre pole widzenia, inne mogą poruszać się samodzielnie „AGV”).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE