Reklama

Rozbito grupę przestępczą. Jednego z zatrzymanych poszukiwano listami gończymi

Opublikowano:
Autor:

Rozbito grupę przestępczą. Jednego z zatrzymanych poszukiwano listami gończymi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zatrzymano dwóch mężczyzn z powiatu płockiego, 29-latka i 34-latka. Starszy mężczyzna ukrywał się, był poszukiwany dwoma listami gończymi. Został zatrzymany w małej miejscowości w powiecie płockim, gdzie zabarykadował się w pensjonacie. - Szybkie i skuteczne działanie kryminalnych doprowadziło do jego zatrzymania - poinformowali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Zatrzymano dwóch mężczyzn z powiatu płockiego, 29-latka i 34-latka. Starszy mężczyzna ukrywał się, był poszukiwany dwoma listami gończymi. Został zatrzymany w małej miejscowości w powiecie płockim, gdzie zabarykadował się w pensjonacie. - Szybkie i skuteczne działanie kryminalnych doprowadziło do jego zatrzymania - poinformowali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Policjanci z Łowicza w nocy z 3 na 4 października 2019 r. zostali powiadomieni o kradzieży naczepy marki Schmitz z ładunkiem chemii gospodarczej. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę ponad 100 tys. zł.

- Od tego momentu policjanci z Wydziału Kryminalnego prowadzili działania zmierzające do zatrzymania sprawców przestępstwa. Zabezpieczyli na miejscu ślady kryminalistyczne, następnie monitoring. Nagrania poddano analizie. Ścisła współpraca z pokrzywdzonym doprowadziła do ustalenia miejsca ukrycia skradzionej naczepy - opisują policjanci.

Jako pierwszy wpadł 29-letni mężczyzna z powiatu płockiego. Do pierwszego zatrzymania doszło w godzinach popołudniowych 10 października. Dodatkowo udało się odzyskać naczepę z całym ładunkiem, którą ukryto na terenie prywatnej firmy. Zabezpieczono dwa pojazdy służące do popełnienia przestępstwa: mazdę oraz ciągnik siodłowy scania. Zatrzymany 29-latek usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łowiczu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

- 16 października w ręce kryminalnych wpadł kolejny ze sprawców - 34-latek z powiatu płockiego. Mężczyzna ten ukrywał się przed organami ścigania i był poszukiwany dwoma listami gończymi. Został zatrzymany w małej miejscowości w powiecie płockim, gdzie zabarykadował się w pensjonacie. Szybkie i skuteczne działanie kryminalnych doprowadziło do jego zatrzymania. Również usłyszał zarzut kradzieży i podobnie jak jego kompan, po wniosku prokuratora trafił za kratki na 3 miesiące - dodali funkcjonariusze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE