Reklama

Rowerzyści: na ścieżkach można stracić oko!

Opublikowano:
Autor:

Rowerzyści: na ścieżkach można stracić oko! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na płockich ścieżkach rowerowych można wydłubać sobie oko, a na zbyt wysokich krawężnikach nie tylko zniszczyć oponę, ale i… zgubić dziecko - uważa nasz czytelnik.

Na płockich ścieżkach rowerowych można wydłubać sobie oko, a na zbyt wysokich krawężnikach nie tylko zniszczyć oponę, ale i… zgubić dziecko - uważa nasz czytelnik.

Płocczanin, najwyraźniej zapalony rowerzysta, poskarżył się na płockie ścieżki rowerowe. - Fajnie, że są te ścieżki, ale budował je ktoś, kto nigdy nie jechał na rowerze - drwi czytelnik. - Proszę przejechać ścieżką od Dobrzyńskiej wzdłuż Gałczyńskiego, Gwardii Ludowej i Chopina. Krawężniki są za wysokie, rower z cienkimi kołami bije felgą o krawężniki na przejazdach i niszczy sobie opony i obręcze. Według mnie jest to fuszerka, którą powinno się jak najszybciej naprawić!

Podobnie jest choćby koło stacji Orlenu na Gałczyńskiego albo przy Chopina. - Z fotelikiem dziecięcym nie da się bezpiecznie przejechać przez zbyt wysokie podjazdy przez wysepkę - przekonuje płocczanin.

Jeśli już nawet uda nam się nie stracić opony i nie zgubić dziecka na siodełku, trzeba niczym w buszu walczyć ze zwisającymi gałęziami. - Gałęzie zwisają głównie na ul. Łukasiewicza - wskazuje czytelnik i wróży: Niebawem ktoś straci oko albo zawiśnie na jakiejś gałęzi. Szanowny Miejski Zarządzie Dróg - proszę o odpowiedni nadzór przy odbiorach lub test ścieżki na rowerze z fotelikiem dziecięcym! Na pewno nie będzie to takie przyjemne przeżycie...

Co na to MZD? Drogowcy wskazują, że parametry dotyczące dróg rowerowych są określone w ministerialnym rozporządzeniu z 1999 r. i obiecują przyjrzeć się problemom opisywanym przez czytelnika. - W przypadku ścieżki na ulicy Chopina zostanie dokonany przegląd okresowy, a jeśli zostaną stwierdzone usterki, wykonawca zadania zostanie zobligowany do ich usunięcia zgodnie z warunkami udzielonej gwarancji. Ścieżki rowerowe na ulicach Dobrzyńskiej, Gwardii Ludowej oraz Gałczyńskiego realizowane były w latach wcześniejszych i nie podlegają już gwarancji, dlatego zostaną poddane przeglądowi technicznemu. W przypadku stwierdzenia niezgodnej z obowiązującymi przepisami wysokości krawężników, usterki zostaną usunięte w ramach bieżącego utrzymania dróg.

A co ze zwisającymi nad głowami rowerzystów gałęziami? - W pierwszych dniach czerwca zlecone zostały prace polegające na przycięciu gałęzi i odrostów drzew oraz podcięcia wysokości koron drzew nad ścieżkami rowerowymi na ulicach Łukasiewicza i Gwardii Ludowej - informuje MZD. - Prace realizowane są sukcesywnie i na bieżąco zgodnie z harmonogramem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE