Reklama

Rowerzyści coraz częściej giną na drogach. Ruszyła kampania społeczna

Opublikowano:
Autor:

Rowerzyści coraz częściej giną na drogach. Ruszyła kampania społeczna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Coraz więcej rowerzystów wyjeżdża na płockie drogi. Więcej rowerzystów, to więcej wypadków. Dużym zagrożeniem są skrzyżowania jezdni z drogami rowerowymi. Rosnąca liczba potrąceń zaniepokoiła władze miasta.

Coraz więcej rowerzystów wyjeżdża na płockie drogi. Więcej rowerzystów, to więcej wypadków. Dużym zagrożeniem są skrzyżowania jezdni z drogami rowerowymi. Rosnąca liczba potrąceń zaniepokoiła władze miasta.

Rowery miejskie już na dobre zaaklimatyzowały się na płockich ulicach. W ostatnich latach powstała gęsta sieć dróg, a szlaki rowerowe wyprowadzają poza obszar miasta. Być może już niebawem rowerem będziemy mogli bezpiecznie dojechać np. do Gąbina.

Wzmożony ruch dał początek kampanii społecznej. Urząd Miasta, policja i straż miejska promują wspólnie „Bezpiecznie i z głową. Rowerem po Płocku”. Akcja dedykowana jest zarówno pieszym, jak i rowerzystom. Ścieżki i chodniki prowadzą równolegle, dlatego warto pamiętać, aby bezpiecznie się poruszać.

Brak świateł, kasków oraz nieumiejętne włączanie się do ruchu są częstą przyczyną potrąceń, a czasami niestety nawet śmiertelnych wypadków. Niesygnalizowanie zmiany pasa ruchu czy jazda z nadmierną prędkością po chodniku stwarzają niebezpieczeństwo nie tylko dla samych kierujących, ale także dla kierowców i pieszych.

Na mieście pojawiły się bilbordy, a płocczanom wręczane są ulotki informacyjne ze wskazówkami, jak bezpiecznie poruszać się po chodnikach i drogach. Znajdziemy tam obowiązki, jakie spoczywają na wszystkich uczestnikach ruchu-również zakazy oraz przepisy bezpiecznego poruszania się. Rozdawana jest też mapa płockich dróg rowerowych oraz broszury na temat niedawno wprowadzonego Płockiego Roweru Miejskiego, instrukcja, a także cennik wypożyczania.

- Widzimy jak wielkim zainteresowaniem cieszy się Płocki Rower Miejski i jak bardzo zwiększył się ruch rowerowy w Płocku po oddaniu do użytku magistrali rowerowej R-1 - mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. - Chcemy, aby wszyscy użytkownicy dróg i chodników czuli się bezpiecznie, stąd pomysł akcji i kampanii społecznej, którą realizujemy wspólnie ze służbami.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi pieszych na rowerzystów, którzy poruszają się po drogach rowerowych, a rowerzystów na pieszych poruszającym się po chodnikach. Wzajemny szacunek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ułatwią spacery, a przejażdżki będą bezpieczniejsze. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE