Reklama

Rowerowy Maj czas start! [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Rowerowy Maj czas start! [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Szkole Podstawowej nr 15 zainaugurowano w obecności dyrektorów szkół kampanię Rowerowy Maj. Weźmie w niej udział łącznie około 4 tys. uczniów.

W Szkole Podstawowej nr 15 zainaugurowano w obecności dyrektorów szkół kampanię Rowerowy Maj.  Weźmie w niej udział łącznie około 4 tys. uczniów.

Płockie podstawówki ponownie włączają się w kampanię Rowerowy Maj, aby promować zdrowy styl życia i zachowania proekologiczne. Do szkoły będą dojeżdżać, wykorzystując siłę swoich mięśni – z samochodów rodziców przesiądą się na rowery, hulajnogi i deskorolki. W ubiegłym roku tak zrobiło 750 dzieci z 3 szkół. I nie żałowało!

- W tym roku do kampanii przystąpiło więcej szkół podstawowych - powiedział wiceprezydent Roman Siemiątkowski. - Mamy łącznie osiem szkół, co daje 4 tys. uczniów,  którzy wezmą udział w wydarzeniu. To pokazuje, że kampania rozwija się w sposób dynamiczny, wszystkie szkoły będą nagradzane. Najbardziej rowerowa szkoła zdobędzie nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł, najlepsza klasa - zorganizowaną wycieczkę po Płocku, a najaktywniejsi uczniowie akcesoria rowerowe i sportowe.

Jak podkreśla ratusz, szkoły, które wezmą udział w kampanii to Szkoła Podstawowa nr 12, 22, 20, 11, 16, 15, 13, 23. Organizatorzy mają nadzieję, że dzieci i młodzież swoim rowerowym entuzjazmem zarażą również dorosłych mieszkańców. Na płockich ulicach coraz więcej osób, które wybierają rower w drodze do pracy. Dla nich i wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas na dwóch kółkach inwestuje się w rozbudowę infrastruktury.

Płock ma 51 kilometrów dróg rowerowych, w tym roku przybędą kolejne – ponad 11 km. Wybudowane zostaną dwie stacje samoobsługowej naprawy rowerów. Miasto wspiera też inne rozwiązania transportowe przyjazne środowisku. Pod koniec sierpnia na nasze ulice wyjadą pierwsze autobusy hybrydowe. 25 pojazdów zastąpi te tradycyjne na olej napędowy. Na obrzeżach miasta powstaje parking typu „parkuj i jedź”, który pomieści 315 samochodów. Znajdą się tam również stojaki na rowery – na 100 jednośladów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE