Reklama

Rowerem miejskim za darmo? Tak będzie w Płocku i kilku innych miastach

Opublikowano:
Autor:

Rowerem miejskim za darmo? Tak będzie w Płocku i kilku innych miastach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Liczba wypożyczeń oraz użytkowników rowerów miejskich bije wszelkie rekordy. W sobotę w wielu miastach za pojazd Nextbike nie zapłacimy ani złotówki przez kilka godzin.

Liczba wypożyczeń oraz użytkowników rowerów miejskich bije wszelkie rekordy. W sobotę w wielu miastach za pojazd Nextbike nie zapłacimy ani złotówki przez kilka godzin.

We Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie czy Płocku za darmo pojedziemy przez godzinę. W Częstochowie i Kaliszu – przed dwie, natomiast w Łodzi opłata nie będzie pobierana przez całą dobę.

Z okazji Dnia bez samochodu, który wypada w tę sobotę, 22 września wszyscy płocczanie, którzy korzystają z roweru miejskiego, przez godzinę, będą mogli cieszyć się nim za darmo. Do tej pory nie musieliśmy płacić jedynie za pierwsze 20 min, jednak tym razem jazda będzie mogła potrwać dłużej.

- To doskonała okazja, by poznać alternatywne wobec samochodów sposoby poruszania się po mieście - mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska. - Zachęcam, by wybrać się na przejażdżkę, pokonać trasę, jaką zwykle jedziemy do pracy, i przekonać się, że rowerem można dojechać wygodnie, przyjemnie, a często równie szybko.

W tym sezonie rowery Nextbike zostały wypożyczone w Polsce 12 milionów razy. Od początku marca do połowy września 2018 roku przekroczona została liczba z całego, rekordowego, ubiegłego sezonu. To o ponad milion wypożyczeń więcej. Co więcej, system Nextbike zarejestrował kilkadziesiąt tysięcy wypożyczeń dziennie. W rekordowe dni liczba wypożyczeń przekracza 100 tysięcy.

Dzień bez samochodu jest organizowany co roku w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, czyli inicjatywy Komisji Europejskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE