Reklama

Rower miejski strzałem w dziesiątkę. Ponad 145 tysięcy wypożyczeń

Opublikowano:
Autor:

Rower miejski strzałem w dziesiątkę. Ponad 145 tysięcy wypożyczeń - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocczanie pokochali rower miejski. Przez cztery miesiące funkcjonowania systemu jednoślady wypożyczono 145 tys. razy. W piątek koniec sezonu rowerowego.

Płocczanie pokochali rower miejski. Przez cztery miesiące funkcjonowania systemu jednoślady wypożyczono 145 tys. razy. W piątek koniec sezonu rowerowego. 

Mieszkańcy długo oczekiwali na pojawienie się roweru miejskiego, który dobrze sprawdzał się też w innych miastach. W tym roku system ruszył dopiero 3 sierpnia, a i tak liczby są imponujące. Z czasem do 25 początkowych stacji dodano 2 kolejne, więc do dyspozycji płocczan jest 27 stacji i 267 rowerów. Policzono, że zostały one wypożyczone 145 tys. razy! 

Tylko w sierpniu odnotowano 54 tysiące przejazdów, a rekord dnia padł w piątek 21 września. Tego dnia rowery były wypożyczane 2459 razy. W Płocku zarejestrowało się ponad 14 tysięcy użytkowników. Średni czas jednego wypożyczenia Płockiego Roweru Miejskiego wyniósł w tym sezonie 21 minut i 4 sekundy.

- W ostatnich latach zbudowaliśmy blisko 60 kilometrów dróg rowerowych, w tym m.in. przecinającą całe miasto główną magistralę rowerową. Co bardzo charakterystyczne - błyskawicznie te nowe ścieżki zapełniały się rowerzystami - podkreśla prezydent Andrzej Nowakowski. - Pokazuje to, jak chętnie płocczanie korzystają z roweru jako alternatywnego dla samochodu środka transportu. O zainteresowaniu tym systemem mówi również fakt, że do Budżetu Obywatelskiego Płocka został zgłoszony i przeszedł przez głosowanie projekt zainstalowania stacji rowerów w Borowiczkach. Pozostaje nam tylko jedno: budować kolejne drogi rowerowe i rozwijać system roweru miejskiego.

Z Płockiego Roweru Miejskiego można korzystać do piątku do północy. Później stacje zostaną wyłączone, a rowery zabrane do przeglądu i zmagazynowane przed kolejnym sezonem. Ten ruszy już 1 kwietnia. 

Najpopularniejsze stacje Płockiego Roweru Miejskiego:

  1. Kobylińskiego - Bielska
  2. Piłsudskiego - Otolińska
  3. Pl. Narutowicza
  4. Jachowicza - Sportowa
  5. Tysiąclecia - Nowaka

Najpopularniejsze trasy Płockiego Roweru Miejskiego:

  • Piłsudskiego - Otolińska do Kobylińskiego - Bielska
  • Kobylińskiego - Bielska do Piłsudskiego - Otolińska
  • Dobrzyńska - Gałczyńskiego do Łukasiewicza - Orlen Arena
  • Łukasiewicza - Orlen Arena do Dobrzyńska - Gałczyńskiego
  • Kobylińskiego - Bielska do Stary Rynek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE