Reklama

Rower miejski kosztuje więcej niż zakładano. Co teraz?

Opublikowano:
Autor:

Rower miejski kosztuje więcej niż zakładano. Co teraz?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do przetargu na uruchomienie i obsługę roweru miejskiego stanęła tylko jedna firma, a jej oferta przekracza założenia budżetowe.

Do przetargu na uruchomienie i obsługę roweru miejskiego stanęła tylko jedna firma, a jej oferta przekracza założenia budżetowe. 

W założeniu Miejski Zarząd Dróg na instalację i obsługę miejskiego roweru do listopada 2020 roku miał zarezerwowane 2,1 mln złotych. To jednak za mało. Jedyna oferta wpłynęła od warszawskiej firmy NB Serwis II. Miesiąc funkcjonowania jednej stacji, a ich być 25, wyceniono na blisko 6,5 tys. złotych brutto. Po przeliczeniu wychodzi więc ponad 3 mln złotych. Miasto jest jednak skłonne dołożyć brakujące środki. 

- Szukamy środków. To pieniądze na trzy lata, więc zakładam, że jesteśmy w stanie je znaleźć w budżecie miasta i podpisać umowę - zapewnił dziś prezydent Andrzej Nowakowski. - Wszystko na to wskazuje. Jeśli będziemy podpisywać umowę, poprawka do Wieloletniej Prognozy Finansowej może trafić pod głosowanie na kwietniowej sesji rady miasta. 

Na instalację stacji i 250 rowerów wykonawca potrzebuje 2,5 miesiąca. Jeśli umowę udałoby się podpisać pod koniec kwietnia, realnie rower miejski mógłby zacząć funkcjonować w lipcu. 

Oto proponowane stacje roweru miejskiego:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE